Luty 2018 
  1. Adoracja
  2. Zabawa Karnawałowa na Wesołej
  3. Jasełka u Braci
  4. Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza
  5. Dzień Chorych
  6. Zabawa karnawałowa u Braci
  7. Imieniny i ostatki
  8. Środa Popielcowa i Walentynki
  9. Misterium Męki Pańskiej w Krakowie

Adoracja

 

1 lutego Mieszkanki wraz z Siostrami oraz Pracownikami – w ramach Doby Eucharystycznej – adorowały Najświętszy Sakrament uwielbiając, dziękując i prosząc w różnych intencjach.

Zabawa Karnawałowa na Wesołej

 

1 lutego grupa Mieszkanek Naszego Domu uczestniczyła w zabawie karnawałowej w DPS prowadzonym przez Siostry Albertynki na ulicy Wesołej w Częstochowie. Razem z opiekunami wybrało się na imprezę 14 Pań. Zabawa na Wesołej zawsze gromadzi dużą liczbę chętnych. Oprócz wspaniałej zabawy były różnego rodzaju konkursy z nagrodami. Dla osób, które miały ochotę się przebrać był również kącik z perukami i maskami karnawałowymi.

Zabawa Karnawałowa na Wesołej Zabawa Karnawałowa na Wesołej Zabawa Karnawałowa na Wesołej Zabawa Karnawałowa na Wesołej

Jasełka u Braci

 

Jasełka u Braci1 lutego Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na przedstawienie jasełkowe do swoich przyjaciół na ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Barwne stroje, fenomenalna scenografia oraz doskonała gra aktorska są zawsze atutem aktorów z zespołu „Minutka”. Piękna tradycyjna historia Narodzenia Jezusa wzruszyła wszystkich przybyłych gości. Po przedstawieniu gospodarze przygotowali poczęstunek dla swoich przyjaciół, który był okazją do wymiany doświadczeń oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Jasełka u Braci Jasełka u Braci Jasełka u Braci

Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza

 

6 lutego Mieszkanki wzięły udział w zabawie karnawałowej w Domu Pomocy Społecznej na ul. Kontkiewicza w Częstochowie. Zabawę taneczną prowadził D.J zaprzyjaźniony z gospodarzami imprezy. Oprócz wspaniałej atmosfery, która zawsze towarzyszy takim imprezom Mieszkanka Naszego Domu p. Marzena mogła spotkać się ze swoją mamą, która jest mieszkanką tamtejszego DPS-u.

Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza Zabawa karnawałowa na Kontkiewicza

Podczas zabawy były organizowane konkursy oraz gry integracyjne z nagrodami. Był również zorganizowany konkurs na króla i królową balu.

Dzień Chorych

 

Z okazji Dnia Chorego grupa Mieszkanek wraz z Siostrami, wzięły udział we Mszy św. w Katedrze Częstochowskiej. To obchodzone 11 lutego święto chrześcijańskie zostało ustanowione przez św. Jana Pawła II. Tematem tegorocznego Światowego Dnia Chorego były słowa, które Jezus kieruje z krzyża do swojej Matki Maryi i do stojącego obok Niej Jana: „Oto syn Twój (...) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”(J 19, 26-27). Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Zabawa karnawałowa u Braci

 

Na jedną z ostatnich zabaw Karnawału Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone do Domu Pomocy Społecznej na ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Tematem tegorocznego balu był „Królewski dwór”. Na zabawie zatem można było zobaczyć damy dworu, księżniczki, królowe, książęta, kuchmistrzów i wiele innych postaci. Piękne barwne stroje, zabawy, konkursy oraz wspaniała muzyka sprawiły, że impreza na długo pozostanie w Naszej pamięci.

Zabawa karnawałowa u Braci Zabawa karnawałowa u Braci Zabawa karnawałowa u Braci Zabawa karnawałowa u Braci

Imieniny i ostatki

 

Imieniny i ostatki13 lutego obchodziliśmy w Naszym Domu Imieniny Miesiąca, które jak zwykle były powiązane z dyskoteką. Mieszkanki bawiły się „do utraty tchu”, bo już nazajutrz - od 14 lutego - rozpoczynał się Wielki Post.


Środa Popielcowa i Walentynki

 

Środa Popielcowa rozpoczęła w kościele katolickim ”Wielki Post”, traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Mieszkanki, Siostry oraz Personel wspólnie rozpoczęli Wielki Post udziałem we Mszy św. w intencji pracowników w kaplicy Naszego Domu, która była darem serca od naszych podopiecznych.

Środa Popielcowa

W tym roku początek Wielkiego Postu zbiegł się z tzw. walentynkami, dlatego też Mieszkanki mogły zobaczyć film pt. ”Miłość bez końca”.

Misterium Męki Pańskiej w Krakowie

 

Misterium Męki Pańskiej w Krakowie18 lutego grupa Mieszkanek pod opieką sióstr i personelu Domu uczestniczyła w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. W tym roku na Misterium zaprosił nas Szaweł – nawrócony św. Paweł z Tarsu, który nienawidził Jezusa i jego uczniów i prześladował ich z pasją… aż do momentu, gdy Jezus go „dopadł” pod Damaszkiem …i powołał. Tegoroczne spotkanie z Jezusem, który za nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał było też spotkaniem z Nim w prześladowanych chrześcijanach oraz dzieciach, którym nie dane było się narodzić.

Bogate w treść Misterium, piękna scenografia i kostiumy oraz gra aktorów wywarły na widzach ogromne wrażenia czego dowodem były długie oklaski.