Listopad 2020 
  1. Dzień - Wszystkich Świętych
  2. Konkurs Wolontariusz roku 2020
  3. Szkolenia dla Personelu

Dzień - Wszystkich Świętych

 

3 listopada Mieszkanki odwiedziły na cmentarzu parafialnym w Poraju zmarłe koleżanki oraz Siostrę Jolantę. Panie modliły się o wieczny pokój oraz zapalały znicze. W tym roku przez panującą sytuację epidemiologiczną Mieszkanki nie wyjechały na cmentarze do swoich bliskich.

Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych

Konkurs Wolontariusz roku 2020

 

Tegoroczny konkurs o tytuł "Wolontariusza roku 2020" z racji zaistniałej sytuacji związanej z epidemią Coronawirusa ma zupełnie zmienianą formułę. W tym roku niestety nie odbędą się Gale Wolontariatu w Katowicach i Częstochowie (w których rokrocznie braliśmy udział). Ze względu bezpieczeństwa i stosując się do wytycznych reżimu sanitarnego odwołane zostały tego typu uroczystości. Gala wolontariatu odbędzie się w formie on-line (w nieznanym jeszcze dla nas terminie). Konkurs na Wolontariusza roku 2020 ogłosił Korpus Solidarności. Wolontariuszką nominowaną do tytułu Wolontariusza roku w naszym DPS została WERONIKA CYGAN. Życzymy Jej powodzenia !!!

Wolontariusz roku 2020

Szkolenia dla Personelu:
„Superwizja w zawodach wsparcia społecznego”

 

13 listopada w ramach projektu „Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2019 – 2020 odbyło się szkolenie dla Personelu Naszego Domu, którego tematem była: „Superwizja w zawodach wsparcia społecznego”. Szkolenie poprowadziła pani Monika Wójcik - Przybyłowicz – trener, coach, nauczyciel akademicki, terapeuta behawioralny oraz właściciel firmy Ośrodek Profilaktyki Społecznej.

Szkolenia dla Personelu Szkolenia dla Personelu