Styczeń 2015 
  1. Wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę
  2. Wyjazd do Panewnik
  3. Jasełka inne niż wszystkie
  4. Wolontariusze w Filharmonii Częstochowskiej

Wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę

 

Szopka12 stycznia 2015 r. grupa mieszkanek wraz z opiekunami pojechała na Jasną Górę, aby zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową. W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Każdego roku twórcy szopki dążą do tego, aby człowiek zatrzymał się i odczytał przesłanie płynące z tajemnicy Bożego Narodzenia. Zegary i lustra umieszczone w Szopce zmuszają do chwili refleksji nad sobą. Zachęcają do zastanowienia się nad upływającym czasem. Niebywała atrakcją dla Naszych Pań były zwierzęta, a szczególnie lisy syberyjskie oraz pawie. Po zwiedzeniu szopki, Panie odwiedziły kaplicę z Cudownym Obrazem Matki Bożej, gdzie spędziły kilka chwil na modlitwie.

Wyjazd do Panewnik

 

Mieszkanki Naszego Domu 13 stycznia wyjechały do Panewnik, aby zobaczyć wspaniałą szopkę, która mieści się w Bazylijce św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Każdego roku franciszkańscy zakonnicy wraz z wiernymi tworzą niepowtarzalne dzieło,za każdym razem inne, powalające wdziękiem i niesamowitym nastrojem. Szopka co roku może pochwalić się imponującymi rozmiarami, które sprawiają niesamowite wrażenie. Mieszkanki miały również okazję zobaczyć ruchomą szopkę, która mieści się w pomieszczeniach przyklasztornych.

Jasełka inne niż wszystkie

 

Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka

Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka

Mieszkanki Naszego Domu wraz z Mieszkankami Domu Pomocy Społecznej z Częstochowy pracowały przez cały styczeń nad przedstawieniem Jasełek, które zostały wystawione 28 oraz 29 stycznia w kinie Bajka w Poraju oraz 2 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie. Przedstawienie zgromadziło bardzo dużą publiczność wśród gości zaproszonych znalazły się osoby związane z życiem obu Domów, Dyrektorowie Szkół w Poraju oraz przedstawiciele PCPR w Myszkowie, przedstawiciele władz miasta w Częstochowie. Swoją obecnością zaszczyciła Nas Przedstawicielka Pani Jadwigi Wiśniewskiej oraz przedstawiciele władz Gminy Poraj. Wśród gości były również zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej, dzieci oraz młodzież ze Szkół w Poraju. Przedstawienie trwało 90 minut i było bardzo ciekawą opowieścią o Narodzeniu Pana Jezusa. Przedstawienie było przeplatane barwnymi pastorałkami oraz tradycyjnymi kolędami, które przeniosły wszystkich w czasy Narodzenia Pana Jezusa. „Jasełka” zostały przyjęte owacją na stojąco, co było niewątpliwym sukcesem terapeutów oraz Pań biorących udział w przedstawieniu.

Wolontariusze w Filharmonii Częstochowskiej

 

W piątkowy wieczór 30 stycznia o godz. 19:00 czterech wolontariuszy Naszego Domu w myśl systemu motywowania wolontariuszy do realizowania świadczeń wolontarystycznych uczestniczyło w koncercie pt. „Młode talenty”. (czytaj więcej)