Styczeń 2016 
  1. Zabawa karnawałowa ul. Wesoła
  2. Jasełka w wykonaniu dzieci z Choronia
  3. Spotkanie opłatkowe dla Personelu
  4. Urodziny Haliny
  5. Wycieczka do Zakopanego
  6. Wyjazd na Jasną Górę
  7. Wyjazd na Jasełka ul. Jadwigi
  8. Wyjazd na zabawę karnawałową ul. Kontkiewicza
  9. Jasełka u Nas w Domu
  10. Wyjazd na Jasełka ul. Wesoła

Zabawa karnawałowa ul. Wesoła

 

13 stycznia Mieszkanki Naszego Domu wybrały się na zabawę karnawałową do swoich przyjaciół z ul. Wesołej. Nasze Panie bawiły się wraz innymi zaproszonymi gośćmi przy zespole muzycznym „Triovans”. Zabawa była fantastyczna, a Mieszkanki wróciły z Niej bardzo zadowolone.

Zabawa karnawałowa na Wesołej Zabawa karnawałowa na Wesołej Zabawa karnawałowa na Wesołej Zabawa karnawałowa na Wesołej

Jasełka w wykonaniu dzieci z Choronia

 

Dnia 14.01.2016 r. W Naszym Domu odbył się występ dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola z Choronia. Dzieci zaprezentowały „Jasełka”. Historia Narodzenia Jezusa była piękna i wzruszająca, a mali aktorzy włożyli wiele serca i pracy, aby występ pozostał w Naszych sercach na długo. Najbardziej wzruszający był występ najmniejszych dziewczynek, które tańczyły z białymi okręgami do rytmu świątecznej pastorałki. Mieszkanki w ramach wdzięczności za występ poczęstowały małych gości batonikami z czekoladą.

Jasełka w wykonaniu dzieci z Choronia Jasełka w wykonaniu dzieci z Choronia Jasełka w wykonaniu dzieci z Choronia Jasełka w wykonaniu dzieci z Choronia

Spotkanie opłatkowe dla Personelu

 

20 stycznia odbyło się w Naszym Domu spotkanie opłatkowe dla Personelu. Mieszkanki podczas tego spotkania zaśpiewały kilka kolęd oraz zaprosiły wszystkich na „Jasełka” wykonaniu zespołu „Radość”. Po złożeniu życzeń przez Siostrę Dyrektor wszyscy obecni „przełamali się” opłatkiem i usiedli do wspólnego poczęstunku.

Spotkanie opłatkowe dla Personelu Spotkanie opłatkowe dla Personelu Spotkanie opłatkowe dla Personelu Spotkanie opłatkowe dla Personelu

Urodziny Haliny

 

Urodziny na Śląsku to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie, dlatego też 20 stycznia każdego roku do jednej z Naszych Mieszkanek przyjeżdżają przyjaciele z poprzedniej placówki. Goście przybyli bardzo licznie na uroczystość i przywieźli mnóstwo prezentów. Radość Naszej Haliny była ogromna. Wszyscy, którzy przybyli w odwiedziny do swojej koleżanki, spędzili wraz z nią bardzo miłe przedpołudnie.

Wycieczka do Zakopanego

 

Mieszkanki Naszego Domu miały okazję zobaczyć Zakopane – zimą. 21 stycznia wyruszyły wraz z Siostrami i opiekunem na wycieczkę. Góry o tej porze są piękne, o czym Nasze Panie przekonały się idąc pieszo na Kalatówki. Na Kalatówkach znajduje się Pustelnia Brata Alberta, gdzie obecnie przebywają Siostry Albertynki. Jest to miejsce, gdzie Siostry mogą odpocząć po ciężkiej całorocznej pracy. Mieszkanki miały okazję zobaczyć chatkę, w której spędzał czas Brat Albert i przyjmował artystów Młodej Polski, gdzie przeprowadzał z Nimi długie rozmowy. Po obejrzeniu Pustelni Nasze Panie zostały zaproszone przez Siostrę Aleksandrę na ciepłą herbatę i słodkie ciasteczka za furtę.

Wycieczka do Zakopanego Wycieczka do Zakopanego Wycieczka do Zakopanego Wycieczka do Zakopanego

Wyjazd na Jasną Górę

 

Dnia 22.01.2016 r. Mieszkanki wraz z opiekunem miały okazję zobaczyć żywą Szopkę na Jasnej Górze. Nasze Panie mogły zobaczyć min: osła, pawia, gołębie, króliki, lamy białe lisy i kucyki. Po obejrzeniu szopki Mieszkanki odwiedziły Matkę Bożą, gdzie w ciszy się pomodliły w swoich intencjach.

Wyjazd na Jasną Górę Wyjazd na Jasną Górę Wyjazd na Jasną Górę

Wyjazd na Jasełka ul. Jadwigi

 

28 stycznia Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na „Jasełka” w wykonaniu grupy teatralnej "Minutka”, do Domu Pomocy Społecznej na ul. Św. Jadwigi w Częstochowie. Przedstawienie było bardzo żywiołowe i radosne. Historia narodzenia Jezusa została opowiedziana w sposób realistyczny, a aktorzy, którzy występowali w przedstawieniu, bardzo poważnie podeszli do odtwarzania swoich ról. Fantastyczna atmosfera udzieliła się również gościom, którzy oglądali występy. Następnie wszyscy przybyli zostali zaproszeni na poczęstunek.

Jasełka ul. Jadwigi Jasełka ul. Jadwigi Jasełka ul. Jadwigi Jasełka ul. Jadwigi

Wyjazd na zabawę karnawałową ul. Kontkiewicza

 

28 stycznia Mieszkanki Naszego Domu wybrały się na „ostatki” do zaprzyjaźnionego Domu na ulicę Kontkiewicza do Częstochowy. Ostatki były połączone z zabawą karnawałową, podczas której odbyły się wybory króla i królowej balu. Podczas zabawy można było uczestniczyć w konkursach z nagrodami oraz w licznych zabawach. Wieczorem wszyscy uczestnicy zjedli wspólnie smaczną kolację.

Jasełka u Nas w Domu

 

Jasełka w Naszym Domu od wielu lat budzą ogromne emocje, albowiem bardzo dużo osób jest zaangażowanych w ich przygotowanie. W tym roku w przedstawieniu, które odbyło się 29 stycznia, wzięło udział 21 Mieszkanek, a każda z nich dołożyła wszelkich starań, aby historia, którą pokazały była bardzo realistyczna. Motyw drogi, emigracji i ciągłej wędrówki w poszukiwaniu Boga był tematem przewodnim przedstawienia.

Mieszkanki na przedstawienie zaprosiły swoje koleżanki, z którymi mieszkają, jak również Siostry, Personel oraz byłe pracownice Domu. Aktorki były ogromnie szczęśliwe, ponieważ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po „Jasełkach” wszyscy zebrani kolędowali wraz z Siostrą Emanuelą.

Jasełka w Naszym Domu Jasełka w Naszym Domu Jasełka w Naszym Domu Jasełka w Naszym Domu

Wyjazd na Jasełka ul. Wesoła

 

30 stycznia Mieszkanki Naszego Domu, Siostry oraz Personel zostały zaproszone na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy teatralnej „Michalinki” do Częstochowy. Wśród zaproszonych gości była Pani Danuta Służałek, ks. Marian Szczerba oraz europosłanka Jadwiga Wiśniewska, która niestety z przyczyn od siebie niezależnych musiała zrezygnować z przyjazdu. Przedstawienie w wykonaniu Naszych przyjaciół z ulicy Wesołej było bardzo wzruszające, albowiem opowiadało o uzdrowieniu chorego dziecka przez Świętą Rodzinę. Jasełka były przeplatane pięknymi kolędami oraz pastorałkami w wykonaniu solistek z zespołu "Michalinki”. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

Jasełka ul. Wesoła Jasełka ul. Wesoła Jasełka ul. Wesoła Jasełka ul. Wesoła