Styczeń 2019 
  1. Wyjazd na Jasną Górę
  2. Spotkanie opłatkowe
  3. Kolęda
  4. Jasełka w kinie „Bajka”
  5. Zabawa Karnawałowa
  6. Jasełka u Braci
  7. Koncert kolęd

Wyjazd na Jasną Górę

 

9 stycznia Mieszkanki Naszego Domu miały okazję odwiedzić Jasną Górę i zobaczyć szopkę bożonarodzeniową, która każdego roku jest wyjątkowa. Niezwykłą atrakcją dla Naszych Pań było zobaczenie egzotycznych zwierząt, które były niewątpliwie jedną z najciekawszych atrakcji tego wyjazdu. Nasze Panie zobaczyły również piękne świąteczne iluminacje na jednej z głównych ulic Częstochowy.

Wyjazd na Jasną Górę Wyjazd na Jasną Górę Wyjazd na Jasną Górę Wyjazd na Jasną Górę

Spotkanie opłatkowe

 

10 stycznia w Naszym Domu zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla Personelu. Podczas spotkania pracownicy złożyli sobie wzajemnie życzenia na Nowy 2019 Rok. Siostra Dyrektor korzystając z okazji podzieliła się z personelem planami rozbudowy Naszego Domu. Niewątpliwą atrakcją spotkania był występ Mieszkanek z zespołu Radość, który umilił czas pięknym kolędowaniem. Nie zabrakło również akcentów humorystycznych w postaci losowania postanowień Noworocznych.

Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe

Kolęda

 

20 stycznia odwiedził Nasze Panie z wizytą duszpasterską ksiądz proboszcz Zdzisław Zgrzebny. Kolęda rozpoczęła się od modlitwy w kaplicy Naszego Domu a następnie kolędując delegacja Sióstr, Mieszkanek i Personelu przeszła po całym Domu. Tego dnia oprócz pokoi Mieszkanek i Sióstr, poświęcone zostały również pracownie terapii, sale do ćwiczeń, jadalnia, kuchnia oraz pomieszczenia biurowe.

Kolęda Kolęda Kolęda Kolęda

Jasełka w kinie „Bajka”

 

22 stycznia Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na Jasełka do kina „Bajka” w Poraju. Przedstawienie zostało przygotowane przez zespół „Michalinku” z Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie i nosiło tytuł „Boże Narodzenie - Mimo Wszystko”. Piękne kolędy oraz doskonała gra aktorska sprawiły, że był to wyjątkowy spektakl, który zostanie w naszej pamięci na długie miesiące.

Jasełka w kinie „Bajka Jasełka w kinie „Bajka Jasełka w kinie „Bajka

Jasełka w kinie „Bajka Jasełka w kinie „Bajka Jasełka w kinie „Bajka

Zabawa Karnawałowa

 

24 stycznia w Domu Pomocy Społecznej na ul. Wesołej odbyła się zabawa karnawałowa. Mieszkanki Naszego Domu tradycyjnie wzięły udział w tym wydarzeniu wraz z przyjaciółmi z innych Domów Pomocy Społecznej. Kolorowe nakrycia głowy, wspaniała zabawa z zespołem oraz mnóstwo konkurencji dla uczestników imprezy sprawiły, że był to niezapomniany bal.

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Jasełka u Braci

 

24 stycznia Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na przedstawienie jasełek do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej, z ul. św. Jadwigi w Częstochowie. Tego roku, w przedstawieniu aktorów z teatralnej grupy „Minutka”, brali udział wolontariusze oraz piesek, którym Panowie na co dzień się opiekują. Barwne stroje i pięknie opowiedziana historia Narodzenia Pana, pozwoliła przypomnieć sobie wszystkim historię z przed 2 tysięcy lat.

Jasełka u Braci Jasełka u Braci Jasełka u Braci

Jasełka u Braci Jasełka u Braci Jasełka u Braci

Koncert kolęd

 

31 stycznia odbył się w Naszym Domu wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Artystów z Małej Akademii Gitary oraz zespołu „Radość”. Wydarzenie, podczas którego zostały zaprezentowane najpiękniejsze kolędy zgromadziło szeroką publiczność składającą się z Sióstr, Mieszkanek, Personelu oraz wolontariuszy Naszego Domu. Gościem specjalnym była pani Zdzisława Polak – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Myszkowskiego.

Koncert kolęd Koncert kolęd Koncert kolęd Koncert kolęd