Luty 2019 
  1. Doba Eucharystyczna
  2. Zabawa karnawałowa
  3. Zabawa karnawałowa z animatorem
  4. Walentynki
  5. Zabawa karnawałowa w Częstochowie
  6. Wehikuł czasu
  7. Wyjście do kina

Doba Eucharystyczna

 

1 lutego modliliśmy się wspólnie w kaplicy Naszego Domu. Dobę Eucharystyczną rozpoczęła uroczysta Msza św., po której został wystawiony Przenajświętszy Sakrament. Panie adorowały Go przez cały dzień odmawiając różaniec oraz uczestnicząc w rozważaniach wraz z Personelem Domu.

Doba Eucharystyczna Doba Eucharystyczna Doba Eucharystyczna Doba Eucharystyczna

Zabawa karnawałowa

 

7 lutego Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na Karnawałowy Bal Przebierańców do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie. Tegoroczna zabawa odbywała się pod hasłem „W zaczarowanym lesie”. Barwne i radosne stroje były atrybutem balu. Podczas zabawy były organizowane zabawy oraz konkursy. W jednym z takich konkursów, Patrycja, Mieszkanka z Naszego Domu zajęła drugie miejsce za najpiękniejszy strój. Panie wróciły z zabawy bardzo zadowolone.

Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa

Zabawa karnawałowa z animatorem

 

10 lutego Mieszkanki bawiły się wraz z animatorem Bartkiem na zabawie karnawałowej zorganizowanej w Naszym Domu. Kolorowe rekwizyty, elementy przebrania oraz wspaniały repertuar muzyczny był gwarancją dobrej zabawy. Pan Bartek bawił Nasze Panie w ramach swojego czasu wolnego nieodpłatnie. Mieszkanki w ramach podziękowania wręczyły prace wykonaną w ramach terapii. Pan Bartek obiecał, że jeszcze odwiedzi nasze Mieszkanki i zaskoczy ich miłą niespodzianką.

Zabawa karnawałowa z animatorem Zabawa karnawałowa z animatorem Zabawa karnawałowa z animatorem Zabawa karnawałowa z animatorem

Walentynki

 

14 lutego od samego rana Mieszkanki Naszego Domu rozdawały kolorowe serduszka, które zrobiły na terapii. Serduszka to jeden z elementów sympatii – w ten sposób Mieszkanki chciały wyrazić przywiązanie do Sióstr oraz pozostałych Pracowników Domu. W tym miesiącu walentynki powiązaliśmy z imieninami Mieszkanek oraz Personelu Naszego Domu. Po obiedzie odbyła się zabawa walentynkowa oraz zostały rozegrane konkursy walentynkowe.

Walentynki

Zabawa karnawałowa w Częstochowie

 

Mieszkanki Naszego Domu zostały zaproszone na zabawę karnawałową do zaprzyjaźnionego Domu na ul. Kontkiewicza w Częstochowie. Podczas balu zostały rozegrane różne zabawne konkursy, w których Nasze Panie bardzo chętnie uczestniczyły. Podczas spotkania został również zorganizowany konkurs na króla i królową balu, w którym Nasze Panie zajęły drugie i trzecie miejsce.

Zabawa karnawałowa w Częstochowie Zabawa karnawałowa w Częstochowie Zabawa karnawałowa w Częstochowie Zabawa karnawałowa w Częstochowie

Wehikuł czasu

 

26 lutego Mieszkanki Naszego Domu gościły panów Konrada Maszczyka oraz Wiesława Popielaka. Zaproszeni goście w ramach projektu „Seniorzy w akcji” przybliżyli Naszym Paniom historię Poraja oraz legendy związane z powstaniem Naszej miejscowości. Wszyscy, którzy uczestniczyli w prelekcji dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat historii budynków na terenie Gminy Poraj. Na zakończenie spotkania pan Konrad zagrał na akordeonie utwór Janusza Gniatkowskiego, który wzbudził w Naszych Paniach ogromne wzruszenie.

Wehikuł czasu Wehikuł czasu Wehikuł czasu

Wehikuł czasu Wehikuł czasu Wehikuł czasu

Wyjście do kina

 

27 lutego, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, Mieszkanki współuczestniczyły w specjalnym pokazie filmów wraz ze swoimi przyjaciółmi z Częstochowy. Wyświetlone zostały dwa filmy „ Kopciuszek” oraz „ Krzysiu gdzie jesteś?”.