Marzec 2019 
  1. Środa Popielcowa
  2. Dzień Kobiet
  3. Męka Pańska – Kraków
  4. Walka z Bykami
  5. Uroczystość św. Józefa
  6. Szkolenia wewnętrzne
  7. Parafialna Droga Krzyżowa
  8. Rajd po Jurze

Środa Popielcowa

 

6 marca wraz z Środą Popielcową rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Siostry, Mieszkanki oraz Personel wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej w Kaplicy Naszego Domu. Na znak pokuty kapłan podczas nabożeństwa posypał głowy wiernych popiołem przypominając, że jesteśmy wezwani do nawrócenia.

Dzień Kobiet

 

7 marca Mieszkanki, Siostry oraz Panie z Personelu świętowały Dzień Kobiet. Rano wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy św. w intencji kobiet, a ks. Robert podczas homilii przytoczył życiorysy znanych niewiast, które zasłużyły się swoja pracą na rzecz innych. Wszystkie Panie otrzymały słodki upominek oraz poczęstunek. Natomiast dla Mieszkanek został zorganizowany konkurs karaoke. Pierwsze miejsce w konkursie piosenki zajęły. Małgorzata Bąk oraz Elżbieta Sikora.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Męka Pańska – Kraków

 

„Dobry Pasterz oddaje życie za owce”- to tytuł Misterium Męki Pańskiej, w którym 10 marca uczestniczyły Mieszkanki Naszego Domu, Personel i Wolontariusze, wystawianego na salezjańskiej scenie teatralnej w Krakowie. Reżyserem przedstawienia był Marcin Kobierski, który wraz z grupą „Ziemia Boga” oraz Salezjanami stworzył niezwykle przejmujące widowisko. Bilety na Misterium otrzymaliśmy od Ojców Salezjanów bezpłatnie. Jesteśmy im bardzo wdzięczni, bowiem nigdy nie zapominają o Mieszkankach Naszego Domu.

Męka Pańska – Kraków Męka Pańska – Kraków Męka Pańska – Kraków Męka Pańska – Kraków

Walka z Bykami

 

16 marca, w sobotnie przedpołudnie kilka Mieszkanek przystąpiło do ortograficznej corridy czyli do „walki z bykami”. Panie, które podjęły wyzwanie musiały zmierzyć się z trudnym tekstem, który przygotowała pani Marta Jagielska - pedagog. Ogłoszenie wyników odbyło się 20 marca w obecności samych zainteresowanych oraz kierownika działu – Siostry Andrei. Nagrody wręczyła osobiście Siostra dyrektor Estera. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Pani Elżbieta Trzcińska, drugie miejsce zajęła Pani Barbara Łozowska natomiast trzecie miejsce zdobyła Pani Dorota Choroszkiewicz. Wszystkie Panie, które zajęły dalsze pozycje również otrzymały nagrody za podjęty trud.

Walka z Bykami Walka z Bykami Walka z Bykami Walka z Bykami

Walka z Bykami Walka z Bykami Walka z Bykami Walka z Bykami

Walka z Bykami Walka z Bykami Walka z Bykami Walka z Bykami

Uroczystość św. Józefa

 

Uroczystość św. Józefa19 marca obchodziliśmy w Naszym Domu uroczystość św. Józefa patrona Naszej kaplicy. Rano o 7.30 wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której został wystawiony Najświętszy Sakrament, przy którym modliliśmy się do późnych godzin popołudniowych.


Szkolenia wewnętrzne

 

21 i 28 marca w Naszym Domu zostały przeprowadzone szkolenia wewnętrzne dla wszystkich pracowników. Tematami szkoleń były: „Podstawowe zasady efektywnej pracy z Mieszkankami” oraz „ Stosowanie przymusu bezpośredniego - procedury, w przypadku zachowań agresywnych Mieszkańca”. Szkolenia przeprowadziła Pani Monika Deszcz- psycholog, kierownik zespołu terapeutycznego.

Parafialna Droga Krzyżowa

 

Parafialna Droga Krzyżowa26 marca grupa Mieszkanek z Siostrami uczestniczyła w Drodze Krzyżowej ulicami Poraja. Droga Krzyżowa zorganizowana została w ramach rekolekcji wielkopostnych w naszej Parafii.


Rajd po Jurze

 

31 marca Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w 46 rajdzie „Przebiśniegom na spotkanie” zorganizowanym przez PTTK z Zawiercia. Trasa rajdu przebiegała z Karlina przez Bzów aż do Kromołowa. Piękna pogoda i wspaniała atmosfera sprawiła, że rajd był dla Naszych Pań wspaniałym przeżyciem.

Rajd po Jurze Rajd po Jurze Rajd po Jurze

Rajd po Jurze Rajd po Jurze Rajd po Jurze

Rajd po Jurze Rajd po Jurze Rajd po Jurze