Maj 2019 
 1. Spotkanie z historią
 2. Śląskie Forum Pomocy Społecznej – Domy Pomocy Społecznej
 3. IX Szóstka Pogorii
 4. Warsztaty kulinarne
 5. Majowe Granie
 6. Koncert zespołu „Malwy”
 7. Prezentacje WTZ

Spotkanie z historią

 

2 maja Mieszkanki Domu uczestniczyły w spotkaniu informacyjnym, w czasie którego wspólnie przypomniały sobie o majowych świętach i niezwykłej genezie ich powstania.

 • 1 maja Święto Pracy, a w kościele katolickim wspomnienie Józefa Rzemieślnika.
 • 2 maja Dzień Flagi.
 • 3 maja 228 rocznica uchwalenia Konstytucji oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Marta Jagielska – pedagog. Wyjątkowe wydarzenia, które zapisały się na kartach historii naszego kraju obligują nas do nieustannej o nich pamięci i uroczystego ich obchodzenia.

Spotkanie z historią Spotkanie z historią Spotkanie z historią

Spotkanie z historią Spotkanie z historią Spotkanie z historią

Spotkanie z historią Spotkanie z historią Spotkanie z historią

Śląskie Forum Pomocy Społecznej – Domy Pomocy Społecznej

 

Śląskie Forum Pomocy Społecznej – Domy Pomocy Społecznej9 maja 2019 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach dyrektorzy domów pomocy społecznej zaproszeni zostali na spotkanie I  Śląskiego Forum Pomocy Społecznej – dla Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej. Spotkanie było miejscem wymiany wiedzy, informacji, kształtowania kierunków postulowanych zmian w przepisach prawa oraz integracji środowiska dyrektorów DPS. W spotkaniu wzięła udział s. Estera Cegielska.

Tematy przedstawione na spotkaniu to:

 • Rola domu pomocy społecznej w koordynowanym systemie wsparcia osób niesamodzielnych.
 • Założenia projektu – DOM POMOCY SPOŁECZNEJ - jako dzielnicowe centrum usług społecznościowych dla osób starszych.
 • Badanie zasadności pobytu w DPS.
 • Uwagi z nadzoru nad działalnością DPS – najczęstsze problemy wynikające w kontroli.
 • Działania na rzecz domów pomocy społecznej z perspektywy Stowarzyszenia Organizatorów i Menadżerów Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia REGION Śląski.

IX Szóstka Pogorii

 

12 maja Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w marszu Nordic Walking na dystansie 6 km, który odbył się w Dąbrowie Górniczej. Trasa prowadziła wokół zbiornika wodnego Pogoria III. Wszystkie Panie mimo niesprzyjającej aury ukończyły bieg i otrzymały pamiątkowe medale.

Szóstka Pogorii Szóstka Pogorii Szóstka Pogorii Szóstka Pogorii

Warsztaty kulinarne

 

16 maja Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które poprowadziła pani Jolanta Zelega. W ramach zajęć powstały piękne kolorowe kanapki oraz tort kanapkowy, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród Mieszkanek oraz Personelu.

Warsztaty kulinarne Warsztaty kulinarne Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Warsztaty kulinarne Warsztaty kulinarne

Majowe Granie

 

Majowe Granie18 maja Mieszkanki wzięły udział w imprezie integracyjnej „Majowe Granie” zorganizowanej przez naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej z ul Kontkiewicza, w Częstochowie. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „Filmowe majowe granie”.

Nasze Panie zaprezentowały się z programem pt. „W starym kinie”. Impreza była również okazją do spotkania z najbliższymi. Nasza Mieszkanka Marzena odwiedziła swoją mamę oraz spotkała się ze swoją rodziną. Atrakcjami towarzyszącymi imprezie były występ gwiazd oraz wspólne grillowanie w ogrodzie.Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie

Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie

Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie Majowe Granie

Koncert zespołu „Malwy”

 

Dnia 21 maja w ramach projektu „Seniorzy w akcji”, który realizujemy od początku roku w Naszym Domu, wystąpił dla Mieszkanek zespół „ Malwy” z koncertem z okazji Dnia Matki.

Koncert zespołu „Malwy” Koncert zespołu „Malwy” Koncert zespołu „Malwy” Koncert zespołu „Malwy”

Prezentacje WTZ

 

Dnia 29 maja Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w XV Prezentacjach Warsztatów Terapii Zajęciowych w Łazach. Impreza odbyła się na placu przy fontannie, gdzie również można było skorzystać z foto budki oraz zapoznać się z wyrobami wykonanymi na terapiach zajęciowych placówek, które prezentowały się tego dnia na scenie. Zespół „Radość” wystąpił z pantomimą pt. „W stronę Boga”. Różnorodne formy arteterapii, które zostały zaprezentowane na scenie były również ciekawą formą szkolenia dla terapeutów, którzy mieli możliwość podpatrzenia pracy innych zespołów.

Prezentacje WTZ Prezentacje WTZ Prezentacje WTZ Prezentacje WTZ

Prezentacje WTZ Prezentacje WTZ Prezentacje WTZ Prezentacje WTZ