Czerwiec 2019 
  1. Wczasy w Darłówku
  2. Święto Brata Alberta
  3. Uroczystość Bożego Ciała
  4. Wyjście do pizzerii
  5. Zaproszenie do kawiarni
  6. Odpust w Parafii

Wczasy w Darłówku

 

Mieszkanki Naszego Domu wraz z opiekunkami i S. Andreą od 4 do 15 czerwca wypoczywały w Darłówku nad morzem. Piękna pogoda sprzyjała opalaniu i długim spacerom. Panie wróciły zadowolone i wypoczęte.

Wczasy w Darłówku Wczasy w Darłówku Wczasy w Darłówku Wczasy w Darłówku

Wczasy w Darłówku Wczasy w Darłówku Wczasy w Darłówku Wczasy w Darłówku

Święto Brata Alberta

 

W tym roku Święto Brata Alberta obchodziliśmy w Naszym Domu przez dwa dni. Świętowanie rozpoczęliśmy 17 czerwca wspólnie uczestnicząc we Mszy świętej, którą celebrował ks. kanclerz Marian Szczerba. Po południu Siostra Dyrektor rozdała na jadalni długo oczekiwane nagrody św. Brata Alberta. Panie, które otrzymały nagrodę zostały wyróżnione za bezinteresowną pomoc, którą niosły innym przez cały rok. Nagrodami w tym roku były zaproszenia do pizzeri Lago del Gusto oraz zaproszenia do domowej kawiarenki. Drugiego dnia obchodów odbyła się zabawa z zespołem Ygrek oraz konkurs piosenki w ramach projektu „Seniorzy w akcji”, który wygrała pani Elżbieta Sikora. W uroczystości brali również udział wolontariusze spośród, których został wyłoniony zwycięzca konkursu na logo wolontariuszy Naszego Domu. Wieczorem wszyscy biesiadowaliśmy przy grillu.

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

Uroczystość Bożego Ciała

 

20 czerwca Mieszkanki, Siostry oraz Opiekunowie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała. Tradycyjnie przy bramie Naszego Domu, jak co roku, przygotowaliśmy jeden z czterech ołtarzy.

Święto Brata Alberta

Wyjście do pizzerii

 

26 czerwca Mieszkanki w ramach otrzymanej nagrody odwiedziły pizzerię nad zalewem w Poraju, gdzie gościły całe popołudnie.

Wyjście do pizzerii Wyjście do pizzerii Wyjście do pizzerii Wyjście do pizzerii

Zaproszenie do kawiarni

 

27 czerwca Mieszkanki, które otrzymały zaproszenie do domowej kawiarenki w ramach nagrody Brata Alberta, miło spędziły czas wraz z Siostrą Dyrektor delektując się pysznym ciastem, lodami, kawą i colą.

Zaproszenie do kawiarni Zaproszenie do kawiarni Zaproszenie do kawiarni Zaproszenie do kawiarni

Odpust w Parafii

 

28 czerwca w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa można było uzyskać odpust zupełny. Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej oraz stragany odpustowe.

Odpust w Parafii Odpust w Parafii Odpust w Parafii Odpust w Parafii