Listopad 2019 
  1. Wycieczka do Wadowic
  2. Szkolenia dla Pracowników i Wolontariuszy
  3. Dzień Pracownika Socjalnego
  4. Andrzejki
  5. Imieniny Mieszkanek oraz Personelu
  6. Zabawa Andrzejkowa
  7. Wizyta w Leśniowie

Wycieczka do Wadowic

 

7 listopada Mieszkanki naszego Domu brały udział w wyciecze do Wadowic, gdzie mogły zwiedzić Park Miniatur. Dzięki spacerowi wśród najbardziej charakterystycznych zabytków wielu Państw mogły sporo dowiedzieć się o historii Europy oraz świata.

Wycieczka do Wadowic Wycieczka do Wadowic Wycieczka do Wadowic Wycieczka do Wadowic

Szkolenia dla Pracowników i Wolontariuszy

 

W dniach od 18 do 20 listopada odbywało się w Naszym Domu Szkolenie, w którym brali udział pracownicy oraz wolontariusze Domu Pomocy Społecznej w Poraju. Tematem szkolenia były: Prawa i obowiązki mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Towarzyszenie i praca z osobami starszymi i z niepełnosprawnością.

Szkolenia dla Pracowników i Wolontariuszy Szkolenia dla Pracowników i Wolontariuszy Szkolenia dla Pracowników i Wolontariuszy Szkolenia dla Pracowników i Wolontariuszy

Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Likwidujemy bariery, rozwijamy skrzydła” sfinansowanego ze środków otrzymanych z NIW-CROS w ramach projektu Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. W ramach projektu zakupione zostało również wyposażenie nowej sali szkoleniowej.

Dzień Pracownika Socjalnego

 

21 listopada obchodziliśmy w Naszym Domu Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto międzynarodowe wszystkich pracowników pomocy społecznej. Tego dnia wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która była sprawowana w intencji wszystkich pracowników. Po południu Personel spotkał się przy kawie i smacznym ciastku. Spotkanie urozmaicił nam występ Mieszkanek oraz film dokumentalny stworzony przez Mieszkanki naszego Domu mówiący o tym, jak postrzegają naszą pracę. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej i emocjonującej atmosferze.

Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego

Andrzejki

 

26 listopada grupa Pań z naszego Domu uczestniczyła w zabawie andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej na ul. Wesołej w Częstochowie. Imprezy organizowane u naszych przyjaciół budzą bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkanek Domu. Bardzo się cieszą, gdy mają możliwość wyjechać do swoich koleżanek, porozmawiać z Nimi, potańczyć oraz gdy mogą brać udział w różnych zabawach integracyjnych organizowanych podczas tych imprez. Z niecierpliwością czekamy na zabawy karnawałowe.

Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Imieniny Mieszkanek oraz Personelu

 

27 listopada obchodziliśmy w naszym Domu imieniny miesiąca, które tradycyjnie powiązane są z dyskoteką, która odbywa się w godzinach popołudniowych. Tym razem było jednak odrobinę inaczej, albowiem w imprezie uczestniczyła również cyganka, która w ramach dobrej zabawy „przepowiadała Paniom przyszłość”

Imieniny Mieszkanek oraz Personelu Imieniny Mieszkanek oraz Personelu Imieniny Mieszkanek oraz Personelu Imieniny Mieszkanek oraz Personelu

Zabawa Andrzejkowa

 

28 listopada mieszkanki Naszego Domu bawiły się na zabawie andrzejkowej, w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jadwigi w Częstochowie. Gospodarze jak zwykle postarali się, aby wszyscy zaproszeni goście bawili się znakomicie. Tego wieczoru można było „poznać” swoją przyszłość i potańczyć w fantastycznym klimacie, który został stworzony specjalnie na tę okazję.

Zabawa Andrzejkowa Zabawa Andrzejkowa Zabawa Andrzejkowa

Wizyta w Leśniowie

 

29 listopada grupa Mieszkanek miała okazję odwiedzić cudowne Sanktuarium w Leśniowie i pomodlić się w ciszy przed figurką Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, która została ofiarowana przez Władysława Opolczyka, który przystanął w tym miejscu poszukując wody. Wedle dawnych historii książę pomodlił się do Matki Bożej o dar wody i w tymże miejscu wytrysnęło źródełko, które zaspokoiło pragnienie jego oraz towarzyszy, którzy podążali razem z Nim na Jasną Górę. W dowód wdzięczności ofiarował drewnianą figurkę Matki Bożej do kaplicy przy źródełku, która do dziś jest obecna w Sanktuarium i otoczona jest źródłem żywego kultu.

Wizyta w Leśniowie Wizyta w Leśniowie Wizyta w Leśniowie