Grudzień 2019 
 1. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
 2. Wizyta św. Mikołaja
 3. Dofinansowanie z PFRON
 4. Kiermasz rękodzieła
 5. „Godzina łaski”
 6. XIV Gala Wolontariatu w Częstochowie
 7. Moc – art
 8. Gala Wolontariatu w Katowicach
 9. Koncert kolęd
 10. Wizyta przedszkolaków
 11. Warsztaty
 12. Wigilia Święta Bożego Narodzenia
 13. Sylwester w Naszym Domu

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

5 grudnia w Naszym Domu był obchodzony Dzień Wolontariusza. W spotkaniu oprócz Naszych wspaniałych wolontariuszy brała udział Siostra Dyrektor Estera, Siostra Lucjusza - kierownik działu opiekuńczo - terapeutycznego oraz pani Marta Jagielska -koordynator wolontariatu, które wraz z Mieszkankami wręczyły osobiście upominki i podziękowały za poświęcany czas i okazywane serce. Podczas spotkania wolontariusze mogli wymienić się swoimi doświadczeniami oraz miło spędzić czas.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wizyta św. Mikołaja

 

6 grudnia Mieszkanki odwiedził znakomity gość - św. Mikołaj. Wszystkie Panie oczekiwały z niecierpliwością na tą wyjątkową wizytę. Trzeba przyznać, że św. Mikołaj nie zapomniał ani o Mieszkankach, ani również o personelu, dla którego również przygotował słodkie upominki.

Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja Wizyta św. Mikołaja

Dofinansowanie z PFRON

 

Zrealizowane zostały prace dofinansowane z PFRON dotyczące rozbudowy budynku B w kwocie 449000 zł. Zamontowana i uruchomiona została winda dla osób niepełnosprawnych, wykonane są łazienki dostosowane dla osób z niepełnosprawnością, zamontowane zostały pochwyty we wszystkich łazienkach, na korytarzach oraz barierki na klatkach schodowych. Zmienił się też nie do poznania nasz ogród. Powstały nowe alejki spacerowe, zamontowane zostało oświetlenie, powstały też nowe elementy terapeutyczne. Na wiosnę planujemy posadzenie roślin.

Dofinansowanie z PFRON Dofinansowanie z PFRON Dofinansowanie z PFRON Dofinansowanie z PFRON

Dofinansowanie z PFRON Dofinansowanie z PFRON Dofinansowanie z PFRON Dofinansowanie z PFRON

Kiermasz rękodzieła

 

8 grudnia Nasz Dom prezentował się na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbył się kinie „Bajka” w Poraju. W ofercie, którą przygotowały Mieszkanki na terapii, znalazły się karty świąteczne, aniołki wykonane metodą szydełkową, stroiki bożonarodzeniowe, choinki, gwiazdki oraz serwety.

„Godzina łaski”

 

8 grudnia w godzinie łaski od 12.00 do 13.00 Mieszkanki modliły się wspólnie z Siostrami w intencjach osobistych oraz różnych intencjach Kościoła.

Godzina łaski

XIV Gala Wolontariatu w Częstochowie

 

9 grudnia odbyła się w Częstochowie XIV Gala Wolontariatu. W czasie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs Barwy Częstochowskiego Wolontariatu, w którym 3 wolontariuszki z Naszego Domu: Weronika Cygan, Oliwia Wychowaniec i Oktawia Wychowaniec otrzymały największe wyróżnienie w kategorii wolontariat do 25 roku - tytuł WOLONTARIUSZ 2019 Roku.

Gala Wolontariatu w Częstochowie Gala Wolontariatu w Częstochowie Gala Wolontariatu w Częstochowie Gala Wolontariatu w Częstochowie

Wspaniałe wydarzenie uświetnił koncert zespołu Pomorski New Projekt, który swym występem w fantastyczny sposób przekazał podziękowania dla wszystkich ludzi o wielkich sercach - dla wolontariuszy.

Moc – art

 

Panie z Naszego Domu już porad drugi zostały zaproszone na koncert realizowany w ramach projektu Moc- Art, którego koordynatorem było Stowarzyszenie Persada z Częstochowy. Pierwszy raz Nasze Panie brały udział w koncercie Pani Grażyny Łobaszewskiej, który odbył się 26 listopada. Natomiast 12 grudnia odbył się koncert „Na góralską nutę”, który sfinalizował wszystkie działania projektowe. W projekcie brali udział podopieczni częstochowskich placówek, którzy byli podzielni na trzy sekcje: teatralną, plastyczną oraz wokalną. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać w Miejskim Ośrodku Kultury w Częstochowie. Gościem specjalnym była kapela beskidzka „Maliniorze”.

Moc – art Moc – art Moc – art

Moc – art Moc – art Moc – art

Gala Wolontariatu w Katowicach

 

12 grudnia podczas Śląskiej Gali Wolontariatu grupa naszych wolontariuszek „Pomocni Nie z Przypadku, Wolontariusze z Wyboru” otrzymały wyjątkowe wyróżnienie, zdobyły 3 miejsce w kategorii wolontariat grupowy. W uroczystej Gali brała również udział koordynatorka naszego domowego wolontariatu pani Marta Jagielska, na której ręce składamy ogromne gratulacje.

Gala Wolontariatu w Katowicach Gala Wolontariatu w Katowicach Gala Wolontariatu w Katowicach Gala Wolontariatu w Katowicach

Koncert kolęd

 

15 grudnia grupa Naszych Mieszkanek wraz z Siostrami uczestniczyła w koncercie kolęd zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Podczas koncertu odbyło się wręczenie nagród na „Najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową”. Mieszkanka Naszego Domu również otrzymała wyróżnienie i znalazła się w zacnym gronie laureatów.

Koncert kolęd Koncert kolęd Koncert kolęd

Wizyta przedszkolaków

 

17 grudnia odwiedziła Nasz Dom grupa przedszkolaków z grupy „Sówki”. Dzieci przyszły do Naszych Pań z zaprzyjaźnionego przedszkola „Leśne Skrzaty” wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki świąteczne oraz przyniosły dla wszystkich Naszych Pań wspaniałe pierniki.

Wizyta przedszkolaków Wizyta przedszkolaków Wizyta przedszkolaków Wizyta przedszkolaków Wizyta przedszkolaków

Warsztaty

 

18 grudnia Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w warsztatach wykonywania ozdób świątecznych zorganizowanych w ramach projektu, który jest realizowany w Naszym Domu: „Likwidujemy bariery - rozwijamy skrzydła”. Podczas zajęć, które prowadziły instruktorki ze Stowarzyszenia Jura OK, Panie wykonały choineczki oraz wiklinowe serduszka, które stały się fantastycznymi ozdobami pokoi Naszych Mieszkanek. Warsztaty sfinansowane zostały ze środków otrzymanych w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Warsztaty Warsztaty Warsztaty Warsztaty

Wigilia Święta Bożego Narodzenia

 

Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy od Wigilii i dzielenia sie opłatkiem symbolem miłości. Kilka Mieszkanek z Siostrami uczestniczyło w Pasterce w kościele parafialnym a w Boże Narodzenie już w naszej kaplicy śpiewaliśmy Dzieciątku kolędy. Były też prezenty.

Wigilia Święta Bożego Narodzenia Wigilia Święta Bożego Narodzenia Wigilia Święta Bożego Narodzenia Wigilia Święta Bożego Narodzenia

Sylwester w Naszym Domu

 

31 grudnia obchodziliśmy w naszym Domu podwójne święto. Tego dnia zostały zorganizowane Imieniny Mieszkanek oraz Personelu, a w godzinach popołudniowych rozpoczęła się sylwestrowa dyskoteka. Była wspaniała zabawa, taniec z szarfami oraz obowiązkowy szampan. W fantastycznym nastroju przywitaliśmy Nowy 2020 Rok.

Sylwester w Naszym Domu Sylwester w Naszym Domu Sylwester w Naszym Domu