Styczeń 2020 
  1. Wizyta Wolontariuszy SP 6 z Myszkowa
  2. Kolędnicy z Osin
  3. Wizyta duszpasterska
  4. Spotkanie noworoczne
  5. Projekt: „Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła”
  6. Pożegnanie Patrycji
  7. Przedstawienie świąteczne
  8. Jasełka w Częstochowie
  9. Jasełka u Braci
  10. Wyjazd na Jasna Górę

Wizyta Wolontariuszy SP 6 z Myszkowa

 

9 stycznia odwiedzili nas Uczniowie SP 6 z Myszkowa - grupa Wolontariuszy. Młodzież samodzielnie przygotowała ozdoby świąteczne i śpiewniki dla naszych Mieszkanek. Wspólne kolędowanie przebiegło w niezwykle miłej i emocjonującej atmosferze. Dziękujemy bardzo młodzieży i ich wychowawcom za przepiękny występ, gest i ogrom radości.

Wizyta Wolontariuszy SP 6 z Myszkowa Wizyta Wolontariuszy SP 6 z Myszkowa Wizyta Wolontariuszy SP 6 z Myszkowa

Kolędnicy z Osin

 

10 stycznia odwiedzili nasz Dom kolędnicy z Osin wraz z księdzem Proboszczem Jackiem Kurczabą. Zgodnie z polską tradycją byliśmy świadkami historii mówiącej o Narodzinach Jezusa. Panie, które z niecierpliwością czekały na małych aktorów nagrodziły ich gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami wykonanymi na terapii zajęciowej. Razem z Mieszkankami uczestniczyły w spotkaniu również wolontariuszki Naszego Domu, które opowiedziały o tym jak realizują się w pracy z Naszymi podopiecznymi. Na koniec spotkania odbyło się wspólne kolędowanie, które przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.

Kolędnicy z Osin Kolędnicy z Osin Kolędnicy z Osin

Wizyta duszpasterska

 

12 stycznia w niedzielę Chrztu Pańskiego w Naszym Domu odbyła się wizyta duszpasterska.

Wizyta duszpasterska Wizyta duszpasterska

Spotkanie noworoczne

 

W dniu 15 stycznia Naszym Domu odbyło się noworoczne spotkanie pracowników. Były życzenia, poczęstunek oraz występ naszych Mieszkanek, który był dla nas miłą niespodzianką.

Spotkanie noworoczne Spotkanie noworoczne Spotkanie noworoczne

Spotkanie noworoczne Spotkanie noworoczne Spotkanie noworoczne

Projekt: „Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła”

 

Działania zaplanowane i zrealizowane w 2019 r. z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. to: budowa łącznika między budynkami A i B wraz z ociepleniem, prace wykończeniowe w budynku B z montażem sygnalizacji pożaru, wyposażenie sali szkoleniowej oraz przeprowadzenie szkolenia dla personelu i wolontariuszy Domu a także warsztatów dla mieszkanek. Łączna kwota sfinansowania projektu 554.487,21 zł.

Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła

Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła Likwidujemy bariery – rozwijamy skrzydła

Pożegnanie Patrycji

 

Pożegnałyśmy jedną z Naszych Mieszkanek. Patrycja przechodzi do innego DPS-u, żeby być bliżej rodziny. Siostry, Personel i Mieszkanki dziękują jej za wszystkie występy, udział w zawodach i aktywny udział w życiu Domu. Będziemy ją miło wspominać.

Pożegnanie Patrycji

Przedstawienie świąteczne

 

Dnia 17 stycznia w godzinach popołudniowych Mieszkanki Naszego Domu wystąpiły dla swoich koleżanek oraz wolontariuszy. Panie z zespołu „Radość” zaprezentowały kolędy i pastorałki. Spektakl muzyczny był połączony z historią mówiącą o aniołach, które zawsze wskazują właściwą drogę w poszukiwaniu Dzieciątka Jezus.

Przedstawienie świąteczne Przedstawienie świąteczne Przedstawienie świąteczne Przedstawienie świąteczne

Jasełka w Częstochowie

 

28 stycznia Mieszkanki zostały zaproszone przez swoich przyjaciół z ul. Wesołej, z Częstochowy na „Jasełka” pt: „Jest taki dzień”. Piękne stroje oraz doskonała gra aktorska pozwoliły przedłużyć w Naszych sercach czas Bożego Narodzenia.

Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie

Jasełka u Braci

 

W dniu 29 stycznia Mieszkanki wzięły udział w przedstawieniu, które zaprezentowali aktorzy z zespołu „Minutka”. Tradycyjnie opowiedziana historia Narodzenia Jezusa wzbudziła wielkie zainteresowanie ze strony przybyłych gości. Zachwyciły nas również piękne stroje, które są niewątpliwie uzupełnieniem tego wspaniałego widowiska. Wszyscy zaproszeni goście po spektaklu otrzymali drobne upominki wykonane na terapii zajęciowej.

Wyjazd na Jasna Górę

 

31 stycznia Mieszkanki naszego Domu miały okazję zobaczyć szopkę bożonarodzeniową na Jasnej Górze. Piękna, ruchoma szopka zachwyciła Nasze Panie, które przybyły tego dnia do Częstochowy. Oprócz niezwykłych postaci Mieszkanki zobaczyły kolorowe ptaki, które były niewątpliwie atrakcją bożonarodzeniowej szopki. Mieszkanki tego dnia odwiedziły również kaplicę Cudownego Obrazu.

Wyjazd na Jasna Górę Wyjazd na Jasna Górę Wyjazd na Jasna Górę Wyjazd na Jasna Górę