Luty 2020 
  1. Doba Eucharystyczna
  2. Zabawa w Częstochowie
  3. 11 luty – Dzień Chorych
  4. Zabawa karnawałowa
  5. Zabawa w rytmach samby
  6. Imieniny - Ostatki

Doba Eucharystyczna

 

Dnia 1 lutego odbyła się w Naszym Domu Doba Eucharystyczna. Adoracja Najświętszego Sakramentu przypada w Naszym Domu na dzień przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej, który jest również dniem osób konsekrowanych. Tego dnia Mieszkanki, Siostry i Personel wspólnie modlili się w kaplicy.

Zabawa w Częstochowie

 

5 lutego Mieszkanki uczestniczyły w zabawie karnawałowej na ul. Kontkiewicza w Częstochowie. Bal odbył się w stylu weneckim. Mieszkanki wraz ze swoimi przyjaciółmi bawiły się przy muzyce w stylu disco. Mieszkanka Naszego Domu – pani Iwona została królową balu i przywiozła ze sobą wszystkie akcesoria , które należały się królowej. Poza tym Panie brały udział w różnego rodzaju konkursach, za które można było otrzymać słodkie upominki. Przy okazji wyjazdu jedna z Mieszkanek - pani Marzena, odwiedziła swoją mamę, która przebywa w placówce, która była organizatorem zabawy.

11 luty – Dzień Chorych

 

11 lutego Mieszkanki Naszego Domu brały udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego, w Kościele Świętego Wojciecha w Częstochowie. Mszę Świętą celebrował Abp Wacława Depo. „Chorzy to skarb kościoła”- nieustannie w swojej homilii podkreślał Arcybiskup. Na koniec Mszy świętej wszyscy oddali się w Akcie Zawierzenia Matce Boskiej.

Dzień Chorych Dzień Chorych

Zabawa karnawałowa

 

13 lutego grupa Mieszkanek wzięła udział w zabawie karnawałowej, która odbyła się w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie. Zabawa, na którą jesteśmy zapraszani cieszy się ogromną popularnością wśród naszych Pań, albowiem wszyscy goście czują się tam wyjątkowo. Oprócz wspaniałej zabawy można było wziąć udział w konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody.

Zabawa w Częstochowie Zabawa w Częstochowie Zabawa w Częstochowie Zabawa w Częstochowie

Zabawa w rytmach samby

 

20 lutego Mieszkanki Naszego Domu bawiły się na balu przebierańców pod hasłem Rio de Janeiro w Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych w Częstochowie. Piękne stroje były niewątpliwie atrakcją imprezy, w której mieliśmy okazję uczestniczyć. Bal był również okazją do spotkania się z przyjaciółmi, którzy wraz z nami bawili się tego wieczoru na parkiecie.

Zabawa w rytmach samby Zabawa w rytmach samby Zabawa w rytmach samby

Imieniny - Ostatki

 

25 lutego odbyły się w naszym Domu imieniny Mieszkanek oraz Personelu połączone z ostatkami. W godzinach przedpołudniowych świętowaliśmy przy kawie i ciastku natomiast po obiedzie odbyła się dyskoteka wraz z konkursem tańca, który wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno wśród Mieszkanek jak i Personelu, który fantastycznie bawił się tego dnia na zabawie.

Ostatki Ostatki Ostatki

Ostatki Ostatki