Maj 2020 
  1. 1 - 3 Maja
  2. Mimo wszystko staramy się trzymać formę…
  3. Dziękujemy sponsorom
  4. Prace w ogrodzie
  5. Urodziny Jana Pawła II
  6. Impreza imieninowa mieszkanek
  7. Pożegnanie Pani Agnieszki
  8. W ramach projektu ”Śląskie pomaga” …
  9. Testy na koronawirusa

1 - 3 Maja

 

Z okazji Świąt Majowych na jadalni odbyła się prezentacja multimedialna. Tematem pogadanki było Święto 1 Maja, Święto Pracy, Święto Józefa Rzemieślnika, Święto Flagi oraz 299 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święto Matki Bożej Królowej Polski. Prezentację poprowadziła pani Marta Jagielska.

Święta Majowe Święta Majowe Święta Majowe Święta Majowe

Mimo wszystko staramy się trzymać formę…

 

Pomimo wciąż panującej pandemii staramy się trzymać formę i prowadzić zajęcia terapeutyczne. Personel zachowuje środki ostrożności. Zakupione zostały środki ochrony osobistej, płyny dezynfekcyjne. Sukcesywnie otrzymujemy też te środki za pośrednictwem Wydziału Polityki Społecznej oraz innych darczyńców.

Pracownicy Domu mimo panującej sytuacji starają się wykonywać swoje obowiązki zapewniając optymalne świadczenie usług poprzez profesjonalną opiekę, pielęgnację i rehabilitację zajęciową, leczniczą i społeczną. Mieszkanki stale mają zapewnione wsparcie i pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Personel stara się o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkanek. Osoby niepełnosprawne są aktywizowane poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach zorganizowanych a także poprzez udział w pracach na rzecz Domu.

Trzymamy formę Trzymamy formę Trzymamy formę

Trzymamy formę Trzymamy formę Trzymamy formę

Trzymamy formę Trzymamy formę Trzymamy formę

Trzymamy formę Trzymamy formę Trzymamy formę

Trzymamy formę Trzymamy formę Trzymamy formę

Dziękujemy sponsorom

 

Mieszkanki naszego Domu serdecznie dziękują za podarowanie przez Firmy ADAMIGO KUKURYKU z Częstochowy  gier edukacyjnych, które dały w dobie pandemii trochę radości.

Dziękujemy również za sfinansowanie warcabów podwórkowych anonimowemu darczyńcy oraz Firmie Zomax z Poraja.

Na zakup roślin i drzewek do ogrodu otrzymaliśmy darowiznę ze Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz p. Haliny B. Z powodu pandemii upiększanie ogrodu przełożyliśmy na późniejszy czas.

Otrzymaliśmy też środki ochrony osobiste z Fundacji Biedronka oraz firm CARTES.C.URBANMEDIA, K2DESIGN.PL i BNB-PARTS.PL – serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy sponsorom Dziękujemy sponsorom Dziękujemy sponsorom Dziękujemy sponsorom

Dziękujemy sponsorom Dziękujemy sponsorom Dziękujemy sponsorom Dziękujemy sponsorom

Prace w ogrodzie

 

Z powodu pandemii przerwane zostały wszelkie prace wykończeniowe związane z rozbudową Domu a także prace w ogrodzie. Zamiast pięknych roślin na razie „królują” chwasty. Mieszkanki dzielnie dały im radę.

Prace w ogrodzie Prace w ogrodzie Prace w ogrodzie

Prace w ogrodzie Prace w ogrodzie Prace w ogrodzie

Urodziny Jana Pawła II

 

18 maja z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Mieszkanki z zespołu „Radość” zaprezentowały montaż słowno- muzyczny. Wiersze, wspomnienia oraz piosenki były doskonałym uzupełnieniem prezentacji, którą przygotowała pani Marta Jagielska.

Urodziny Jana Pawła II Urodziny Jana Pawła II Urodziny Jana Pawła II Urodziny Jana Pawła II

Impreza imieninowa mieszkanek

 

26 maja odbyły się w Naszym Domu Imieniny Mieszkanek i Personelu. W tym miesiącu obchodziły imieniny Iwony, Magdaleny, Moniki, Zuzanny i Pauliny. Solenizantek było bardzo wiele, a wśród Nich była również Siostra Imelda. Przy pysznym ciastku i dobrej kawie miło upłynął nam świąteczny dzień. Po obiedzie Mieszkanki zmierzyły się w niełatwej grze Kalambury.

Impreza imieninowa mieszkanek Impreza imieninowa mieszkanek Impreza imieninowa mieszkanek Impreza imieninowa mieszkanek

Pożegnanie Pani Agnieszki

 

29 maja pożegnaliśmy panią Agnieszkę Łukaszewicz, która była wieloletnim pracownikiem Naszego Domu. Temu wydarzeniu towarzyszyły łzy, wiersze oraz ogromne wzruszenie Mieszkanki pragnąc się odwdzięczyć za lata pracy, przygotowały dla p. Agnieszki upominki wykonane na terapii zajęciowej. Ogromnym zaskoczeniem był występ pani Doroty Choroszkiewicz, która zaśpiewała piosenkę pt: „Niech no tylko zakwitną jabłonie”. Dziękujemy p. Agnieszce za ofiarna pracę, życzliwość i życzymy Bożego błogosławieństwa wszelkiej pomyślności w dalszym życiu i nowej pracy.

Pożegnanie Pani Agnieszki Pożegnanie Pani Agnieszki Pożegnanie Pani Agnieszki Pożegnanie Pani Agnieszki

W ramach projektu ”Śląskie pomaga” …

 

Dom Pomocy Społecznej w Poraju w ramach projektu ”Śląskie pomaga” otrzymał środki na walkę z koronawirusem. Otrzymaliśmy dotację na zatrudnienie jednego pracownika oraz wsparcie w zakresie finansowania zakupu środków ochrony indywidualnej dla pracowników i doposażenia placówki w sprzęt niezbędny do walki z COVID - 19.

Testy na koronawirusa

 

W niedzielę 31 maja wojsko na polecenie wojewody śląskiego przeprowadziło badania wymazowe 62 pracowników naszego Domu. Wyniki bardzo nas ucieszyły – wszystkie są ujemne.

Testy na koronawirusa Testy na koronawirusa Testy na koronawirusa