Sierpień 2020 
  1. Szkolenie dla wolontariuszy
  2. Sierpniowe Święto
  3. Święty Brat Albert - patronem pracowników pomocy społecznej
  4. Imieniny solenizantek miesiąca
  5. Imieniny Siostry Dyrektor oraz Jubileusz 75- lecia Posługi Sióstr Albertynek w Naszym Domu
  6. Uroczyste sadzenie drzewek

Szkolenie dla wolontariuszy

 

Grupa wolontariuszy naszego domu uczestniczyła 11 sierpnia w spotkaniu on-line zorganizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Pani Agnieszka Budzyńska przeprowadziła wyjątkowo interesujące i motywujące do działania szkolenie pt: "Jak znaleźć czas na wolontariat - zaplanuj swój dzień". Dziękujemy za cenne informacje i efektywnie spędzony czas.

Szkolenie dla wolontariuszy Szkolenie dla wolontariuszy Szkolenie dla wolontariuszy

Sierpniowe Święto

 

Jedną z trzech największych uroczystości Maryjnych jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryj Panny. Kościół katolicki obchodzi to święto 15 sierpnia. Mieszkanki Naszego Domu tego dnia wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej. W Polsce i wielu krajach europejskich dzień ten jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej.

15 sierpień jest także rocznicą "Cudu nad Wisłą", czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami i ocalenia Europy przed bolszewickim najazdem. W tym dniu Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Święty Brat Albert - patronem pracowników pomocy społecznej

 

Święty Brat Albert patron Naszego Domu na prośby płynące z Polski został ogłoszony przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny patronem pracowników pomocy społecznej.

„Cieszymy się, że jest pozytywna decyzja Kongregacji i tym samym św. Brat Albert stał się za aprobatą Kościoła patronem wszystkich pracowników pomocy społecznej w Polsce” - powiedział bp Adam Bałabuch przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

Święty Brat Albert - patronem pracowników pomocy społecznej

Imieniny solenizantek miesiąca

 

25 sierpnia obchodziliśmy imieniny solenizantek z sierpnia oraz z września. Po złożeniu życzeń wszystkie Panie świętowały przy kawie i ciastku. Po obiedzie odbyła się dyskoteka w ogrodzie.

Imieniny solenizantek miesiąca Imieniny solenizantek miesiąca Imieniny solenizantek miesiąca Imieniny solenizantek miesiąca

Imieniny solenizantek miesiąca Imieniny solenizantek miesiąca Imieniny solenizantek miesiąca Imieniny solenizantek miesiąca

Imieniny Siostry Dyrektor oraz Jubileusz 75 - lecia Posługi Sióstr Albertynek w Naszym Domu.

 

19 sierpnia obchodziliśmy w naszym Domu imieniny Siostry Dyrektor Estery oraz Jubileusz 75 – lecia posługi Sióstr Albertynek w Naszym Domu. Z tej okazji odbyła się rano uroczysta Mszy Święta w intencji solenizanki z udziałem Personelu oraz Mieszkanek. Zespół „Radość” przygotował na tą okazję spektakl pt: „Wiersze Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima”. Uzupełnieniem przedstawienia były bajkowe piosenki. Po spektaklu Siostra Dyrektor pokroiła jubileuszowy tort, który był wspaniałą niespodzianką dla wszystkich świętujących tego dnia. Popołudnie upłynęło wszystkim we wspaniałej atmosferze.

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Uroczyste sadzenie drzewek

 

20 sierpnia Siostra Dyrektor uroczyście posadziła krzewy, które otrzymała w ramach prezentu imieninowego. Tym samym Nasz ogród zyskał nowe sadzonki, które w przyszłości będą cieszyć swoim pięknem.

Uroczyste sadzenie drzewek Uroczyste sadzenie drzewek Uroczyste sadzenie drzewek