Luty 2021 
  1. Doba Eucharystyczna
  2. Zabawa Karnawałowa
  3. Dzień Chorego
  4. Imieniny
  5. Środa Popielcowa
  6. Koncert zespołu „Mazowsze”
  7. Wybory
  8. Sobota z wolontariatem

Doba Eucharystyczna

 

W dniu 1 lutego modliliśmy się wspólnie podczas Doby Eucharystycznej, która trwała w Naszym Domu w przededniu święta życia konsekrowanego, które przypada w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej.

Doba Eucharystyczna

Zabawa Karnawałowa

 

Zabawa Karnawałowa odbyła się w Naszym Domu 9 lutego. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Przymierzanie i dobieranie odpowiednich strojów sprawiło naszym Paniom wiele radości, albowiem każda z nich chciała wyglądać na balu wyjątkowo. Piękne fryzury i kolorowe stroje królowały tego dnia na parkiecie. W dobry humor wprawiły Panie zabawy i tańce integracyjne. Tanecznym krokiem zakończyliśmy okres karnawału, na który będziemy czekać z utęsknieniem.

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Dzień Chorego

 

Dzień Chorego obchodziliśmy 11 lutego. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się, w intencji wszystkich ludzi cierpiących. Natomiast w godzinach przedpołudniowych świętowaliśmy przy kawie i pączku, gdyż ten dzień przypadł akurat w „tłusty czwartek”.

Imieniny

 

Imieniny solenizantek miesiąca obchodziliśmy 16 lutego. Rano były tradycyjne życzenia i smaczne ciasto, a po obiedzie odbyła sie ostatnia dyskoteka przed Wielkim Postem. W lutym obchodziły imieniny Agaty, Marie, Doroty oraz S. Lucjusza.

Imieniny Imieniny

Środa Popielcowa

 

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post uczestnictwem we Mszy św., którą odprawił Ks. Proboszcz Zdzisław Zgrzebny. W homilii podkreślił, ze post jest czasem nie ulegania złu. Dzięki sile postu, człowiek zwycięża słabość duszy, a modlitwa wyzwala zaufanie i jest znakiem wiary. Jałmużna zaś uczy nie koncentrowania się na sobie.

Środa Popielcowa

Koncert zespołu „Mazowsze”

 

18 lutego odbył się w Naszym Domu koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Spektakl odbył się w formule online i był dedykowany Mieszkańcom oraz Pracownikom Domów Pomocy Społecznej. Mieszkanki naszego Domu bardzo licznie wzięły udział w tym wyjątkowym widowisku, które było pięknym prezentem ze strony Artystów oraz Dyrektora zespołu pana Jacka Bonieckiego. W tym trudnym okresie pandemii koncert pt: „Kalejdoskop Barw Polski", który mogliśmy bezpłatnie obejrzeć pozwolił choć na chwilę przenieść się do cudownego świata kultury i wywołał na twarzach naszych Pań uśmiech i prawdziwy zachwyt.

Koncert zespołu Mazowsze Koncert zespołu Mazowsze Koncert zespołu Mazowsze

Koncert zespołu Mazowsze Koncert zespołu Mazowsze Koncert zespołu Mazowsze

Wybory

 

Wybory do Rady Mieszkanek odbyły się w Naszym Domu 22 lutego. Kandydatkami do funkcji przewodniczącej w tegorocznych wyborach były panie: Dorota Kozubek oraz pani Halina Stachniewicz. Obie panie przedstawiły swoje programy wyborcze zachęcając Mieszkanki do oddania głosu na swoje kandydatury. Tego samego dnia Siostra Dyrektor podziękowała pani Danucie Grzegorczyk, która pełniła rolę Przewodniczącej przez ostatnie dwie kadencje. Mieszkanki miały możliwość głosowania na swoją kandydatkę przez cały dzień. 23 lutego S. Dyrektor Estera uroczyście ogłosiła, iż nową Przewodniczącą wybraną przez Mieszkanki została p. Dorota Kozubek. Wybrane zostały również zastępczynie przewodniczącej oraz członkinie Rady. Serdecznie gratulujemy.

Wybory Wybory Wybory

Wybory Wybory Wybory

Sobota z wolontariatem

 

W sobotę 27 lutego Mieszkanki naszego Domu miały możliwość spotkania się on-line z wolontariuszkami. Panie mogły poznać nowe wolontariuszki zobaczyć dawno nie widziane znajome, porozmawiać z nimi. Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje spowodowane wielomiesięczną rozłąką. To niezapomniane wydarzenie przyniosło ogrom radości i wzruszeń jego uczestniczkom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie on-line. Popołudniu dla naszych wolontariuszy odbyło się szkolenie on-line w ramach zdobywania i poszerzania wiedzy niezbędnej do pracy wolontarystycznej z naszymi podopiecznymi.

Sobota z wolontariatem Sobota z wolontariatem Sobota z wolontariatem Sobota z wolontariatem