Kwiecień 2021 
  1. Niezwykła moc życzeń
  2. Wielki Czwartek
  3. Wielki Piątek
  4. Wielka Sobota
  5. Wielkanoc
  6. Niedziela miłosierdzia
  7. Chrzest Polski

Niezwykła moc życzeń

 

Nasi wspaniali wolontariusze przygotowali dla Mieszkanek naszego Domu życzenia wielkanocne, które przekazane zostały wszystkim Paniom podczas specjalnego spotkania. Oryginalne i przepiękne życzenia przedstawione w różnej formie graficznej, filmików wywołały falę wzruszeń wśród naszych podopiecznych. Niezwykłą radość sprawiła Paniom WIELKANOCNA NIESPODZIANKA w postaci karteczek z życzeniami, szczególnie poruszone były Mieszkanki, które – niestety - nie posiadają już nikogo bliskiego (rodzin) i nie spodziewały się otrzymania karty wielkanocnej. Niezwykłym prezentem były ręcznie wykonane przepiękne bransoletki z koniczynkami. Wolontariuszki Paulina i Dominika przygotowały tak wyjątkowe upominki dla wszystkich 96 Mieszkanek. Dziś dzięki naszym wolontariuszom na twarzy każdej Mieszkanki pojawił się uśmiech. Dziękujemy że zawsze o nas pamiętajcie i Jesteście z nami.

Niezwykła moc życzeń Niezwykła moc życzeń Niezwykła moc życzeń Niezwykła moc życzeń

Niezwykła moc życzeń Niezwykła moc życzeń Niezwykła moc życzeń Niezwykła moc życzeń

Wielki Czwartek

 

W pierwszy dzień kwietnia Mieszkanki wzięły udział w Liturgii Wielkiego Czwartku, której przewodniczył ks. Maciej. Liturgia Wielkiego Czwartku przypomina nam o ustanowieniu Sakramentu Eucharystii oraz Kapłaństwa. Z tej okazji Mieszkanki złożyły Księdzu Wikaremu życzenia.

Wielki Czwartek

Wielki Piątek

 

Wielki Piątek to dzień, który upamiętnia mękę i śmierć Jezusa. Te tajemnice rozważaliśmy w czasie drogi krzyżowej, Gorzkich żali a szczególnie w Liturgii wielkopiątkowej wsłuchując się w opis męki pańskiej. Centralnym wydarzeniem liturgii była adoracja Krzyża.

Wielki Piątek Wielki Piątek

Wielka Sobota

 

Wielka Sobota jest dniem wyciszenia i oczekiwania na Zmartwychwstanie. W tym dniu błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Panie uczestniczyły w błogosławieństwie pokarmów, a następnie przy dobrej kawie otrzymały przemiłe niespodzianki od „Zajączka”. W naszym Domu nie było pięknej liturgii paschalnej. Łączyliśmy się w modlitwie poprzez telewizję i radio.

Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota

Wielkanoc

 

Niedzielę Zmartwychwstania panie rozpoczęły uroczystą Mszą św. w intencji całej wspólnoty naszego Domu. Oczywiście było śniadanie wielkanocne oraz życzenia.

Wielkanoc Wielkanoc Wielkanoc

Wielkanoc Wielkanoc Wielkanoc

Niedziela miłosierdzia

 

11 kwietnia w godzinie Miłosierdzia modliliśmy się słowami św. S. Faustyny oraz koronką do Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski „(Dz. 699).

Niedziela miłosierdzia Niedziela miłosierdzia Niedziela miłosierdzia

Chrzest Polski

 

W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. Z tej okazji Mieszkanki uczestniczyły w prezentacji, którą przygotowała pani Marta Jagielska. W bardzo ciekawy i przystępny sposób została zaprezentowana historia chrztu Polski. Była to dla Mieszkanek bardzo ciekawa lekcja historii.

Chrzest Polski Chrzest Polski Chrzest Polski Chrzest Polski

Chrzest Polski Chrzest Polski Chrzest Polski Chrzest Polski