Maj 2021 
  1. 1 - 3 Maja
  2. Fundacja PZU
  3. Spotkanie z wolontariuszkami
  4. Fani Mani
  5. Majowe imieniny
  6. Moje ulubione zajęcie, moja pasja ...
  7. Majowe święto - Dzień Matki
  8. Niebieskie Motyle

1 - 3 Maja

 

Społeczność Mieszkanek naszego Domu uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym przypominającym fakty historyczne związane z obchodzonym 1 maja Świętem Pracy i dniem Św. Józefa Rzemieślnika, 2 maja - Dniem Flagi, 3 maja - 230 rocznicą uchwalenia Konstytucji i Uroczystością Maryi Panny Królowej Polski. Panie uczestniczyły w grze edukacyjnej pt. "Polska - znam swój kraj" i wykazały się bardzo dobrą wiedzą o ojczyźnie, za co otrzymały symboliczne nagrody. Wszystkie uczestniczki wydarzenia otrzymały miniaturki flag Polski wykonane na zajęciach terapii kulturalno – oświatowej.

1 - 3 Maja 1 - 3 Maja 1 - 3 Maja 1 - 3 Maja

Fundacja PZU

 

Dnia 7 maja 2021 r. została przyznana dla naszego Domu dotacja od Fundacji PZU na realizację projektu pt. „Pomagamy Osobom Niepełnosprawnym - Nowocześnie i Bezpiecznie.” Celem projektu jest podniesienie standardów pomocy osobom niepełnosprawnym intelektualnie oraz promocja bezpieczeństwa i higieny pracy wśród pracowników. W imieniu naszych Mieszkanek, ich Rodzin i pracowników bardzo dziękujemy Fundacji PZU!

Fundacja PZU

Spotkanie z wolontariuszkami

 

Deszczowa sobota upłynęła naszym Mieszkankom bardzo przyjemnie i radośnie. Panie spotkały się z wolontariuszkami on-line na comiesięczne sobotnie "pogaduchy". Wcześniej planowały przebieg rozmowy, aby o niczym nie zapomnieć, gdyż tematów do omówienia było bardzo dużo. Atrakcją spotkania były zwierzaki naszych wolontariuszek, które w nim przez jakiś czas uczestniczyły obok lub na kolanach swoich właścicielek. Popołudniu wolontariuszki rozwijały swoje umiejętności z zakresu języka migowego. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Spotkanie z wolontariuszkami Spotkanie z wolontariuszkami Spotkanie z wolontariuszkami

Fani Mani

 

Od maja tego roku można wspierać Dom Pomocy Społecznej w Poraju przy okazji zakupów w Internecie. Szczegóły w filmie: https://youtu.be/NVk1yEVHtPE i na https://fanimani.pl/dpsporajalbertynki/.

Fani Mani Fani Mani

Jedna złotówka to mało? Tak, ale to właśnie z pojedynczych złotówek składają się tysiące i miliony! Nawet najmniejsza darowizna, jaką robisz przy okazji zakupów, pomaga nam realizować nasze cele. Pamiętaj o nas przy codziennych internetowych sprawunkach i nie przejmuj się tym, że kwoty są niewielkie! Tutaj zobaczysz, jak to działa:  https://fanimani.pl/dpsporajalbertynki/.

Więcej informacji w filmach instruktażowych:
https://www.youtube.com/watch?v=vUuO-ifhwlw
https://www.youtube.com/watch?v=OR8W5sukbB0
https://www.youtube.com/watch?v=bE0Bk-RgDBs

Z góry dziękujemy w imieniu własnym i naszych Mieszkanek za okazywaną nam życzliwość i wsparcie!

Majowe imieniny

 

W dniu 18 maja świętowały swoje imieniny majowe solenizantki. Rano były tradycyjne życzenia i smaczne ciasto, a po obiedzie dyskoteka.

Majowe imieniny Majowe imieniny Majowe imieniny Majowe imieniny

Moje ulubione zajęcie, moja pasja ...

 

Wspaniała akcja on-line naszych wolontariuszek dla Mieszkanek cieszy się ogromną popularnością. Panie z niecierpliwością wyczekują prezentacji kolejnych jej edycji. Dziś swoimi ulubionymi zajęciami i pasjami podzieliły się z nami wolontariuszki: Paulina, Patrycja, Kinga, i Weronika. Szeroko pojęta fotografia, rysunek, spacery i opieka nad zwierzętami, słuchanie muzyki, jazda na quadzie, pływanie, profesjonalny manicure to tylko część z zainteresowań naszych wolontariuszek. Przepiękny opis pasji jaką jest czytelnictwo bardzo nas poruszył i zainspirował do aktywniejszego kontaktu z książki. Dziękujemy pięknie naszym cudownym wolontariuszkom za przygotowane dla nas materiały, dzięki którym stale lepiej Was poznajemy.

Moje ulubione zajęcie, moja pasja Moje ulubione zajęcie, moja pasja Moje ulubione zajęcie, moja pasja

Majowe święto - Dzień Matki

 

Jak co roku 26 maja w Naszym Domu obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji odbył się festiwal piosenki, w którym wzięły udział nasze Panie. Było to wyjątkowe wydarzenie multimedialne, albowiem Mieszkanki śpiewały w duetach wraz z oryginalnymi wykonawcami. Podczas festiwalu było wiele emocji i wspomnień. Mieszkanki wspominały swoje Mamy, których portrety zostały wykonane w programie graficznym na terapii plastycznej. Punktem kulminacyjnym był występ Mieszkanki, p. Agaty, która w Naszym Domu ma swoją mamę. Ten występ wzruszył wszystkich do łez. Po festiwalu Siostra Dyrektor obdarowała uczestników festiwalu upominkami.

Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki

Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki

Niebieskie Motyle

 

W ramach solidarności z dziećmi autystycznymi i ich rodzinami przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI. Aby wziąć udział w wyzwaniu należało ubrać się na niebiesko, wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej np. "taniec motyla".

Niebieskie Motyle Niebieskie Motyle Niebieskie Motyle Niebieskie Motyle Niebieskie Motyle