Sierpień 2021 
  1. Warsztaty florystyczne
  2. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  3. Ceramiczne naczynia na kwiaty
  4. Imieniny Siostry Dyrektor
  5. Wycieczka do Inwałdu
  6. Wizyta Harcerzy
  7. Dzień Sportu

Warsztaty florystyczne

 

Podczas warsztatów florystycznych które odbyły się w Naszym Domu 13 i 14 sierpnia, realizowanych z projektu "Aktywni razem na rzecz lepszego jutra" Mieszkanki zrobiły bukiety z ziół i kwiatów oraz wieńce dożynkowe. Warsztaty prowadziła Pani Emanuela Szlenk.

Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne

Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

 

Jedną z trzech największych uroczystości maryjnych - Wniebowzięcie NMP- Kościół katolicki obchodzi 15 sierpnia. Z tej okazji Nasze Panie wzięły udział w uroczystej Mszy św. w kaplicy Naszego Domu oraz przyniosły do poświęcenia bukiety z ziół i kwiatów wykonane w czasie warsztatów florystycznych. W tym bowiem dniu we wszystkich kościołach święci się płody ziemi, a przede wszystkim dojrzałe zboża i zioła, warzywa i owoce, związane w bukiet. Wiązankę, w zależności od regionu, nazywa się zielem, ograbką, rózgą, kępką albo po prostu bukietem. Do bukietu wkładano zioła o właściwościach leczniczych: bylicę, macierzankę, miętę, piołun, chaber, kopytnik i krwawnik; kwiaty polne i ogrodowe, kłosy zbóż, len, makówki i konopie, warzywa i owoce: marchew, jabłko, gałązkę z późnymi wiśniami, gałązki leszczynowe z orzechami. Miały one – poza dziękczynieniem za plony – przypominać również, że apostołowie po otwarciu grobu Maryi znaleźli tylko kwiaty i zioła. W Polsce i wielu krajach europejskich dzień ten jest często nazywany świętem Matki Bożej Zielnej. 15 sierpnia jest także rocznicą "Cudu nad Wisłą", czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami i ocalenia Europy przed bolszewickim najazdem. W tym dniu w latach 1923-47 i ponownie od 1992 Wojsko Polskie obchodzi swoje święto.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Ceramiczne naczynia na kwiaty

 

Ceramiczne naczynia na kwiaty wykonane podczas warsztatów, które sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Brzezińska.

Ceramiczne naczynia na kwiaty Ceramiczne naczynia na kwiaty Ceramiczne naczynia na kwiaty Ceramiczne naczynia na kwiaty

Ceramiczne naczynia na kwiaty Ceramiczne naczynia na kwiaty Ceramiczne naczynia na kwiaty Ceramiczne naczynia na kwiaty

Imieniny Siostry Dyrektor

 

W dniu 18 sierpnia br. kaplica naszego Domu napełniła się po brzegi. Tego dnia świętowaliśmy Imieniny Siostry Dyrektor Estery. Mszę świętą celebrował ksiądz proboszcz Zdzisław Zgrzebny. W homilii ksiądz zachęcił nas wszystkich do poszukiwania i coraz większego pragnienia Eucharystii, jakiej zapowiedzią było wydarzenie z dzisiejszej Ewangelii. Przed południem licznie zgromadzeni goście udali się do sali, aby złożyć życzenia naszej Siostrze Solenizantce oraz obejrzeć program artystyczny w wykonaniu Mieszkanek z zespołu "Radość".

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor Imieniny Siostry Dyrektor

Wycieczka do Inwałdu

 

Mieszkanki, które pomagają swoim koleżankom, 20 sierpnia pojechały na wycieczkę do Inwałdu. Panie zwiedzały park, w którym królują Dinozaury. W malowniczej scenerii spacerując alejkami Dinolandii, nasze Panie przeniosły się do odległej ery mezozoicznej, gdzie spotkały Tyranozaura Rexa, długoszyjnego Diplodoka, Stegozaura z mózgiem wielkości orzecha włoskiego oraz jednego z najmniejszych dinozaurów, Kompsognata. Po smacznym obiedzie w restauracji Panie wróciły do Domu.

Wycieczka do Inwałdu Wycieczka do Inwałdu Wycieczka do Inwałdu

Wycieczka do Inwałdu Wycieczka do Inwałdu Wycieczka do Inwałdu

Wizyta Harcerzy

 

Dnia 20 sierpnia nasz Dom odwiedzili harcerze, uczestniczący w kursie przewodnickim w Siamoszycach. Sympatyczni młodzi ludzie, których życiową pasją jest harcerstwo, przyjechali do Mieszkanek, aby opowiedzieć im o tym, co robią i jakie mają cele w życiu. Czas, który wspólnie z nami spędzili, upłynął na śpiewaniu, pląsach oraz opowieściach o przygodach. Mieszkanki bardzo cieszyły się z odwiedzin . W podziękowaniu za wspaniałą inicjatywę Siostra Dyrektor wręczyła naszym miłym gościom drobne upominki, a Mieszkanki wręczyły harcerzom i harcerkom szydełkowe róże wykonane z włóczki.

Wizyta Harcerzy Wizyta Harcerzy Wizyta Harcerzy Wizyta Harcerzy

Wizyta Harcerzy Wizyta Harcerzy Wizyta Harcerzy Wizyta Harcerzy

Dzień Sportu

 

Kolejny Dzień Sportu odbył się w naszym Domu 23 sierpnia. Zmagania sportowe odbyły się na sali rekreacyjnej ze względu na niesprzyjającą pogodę. W ramach zdrowej przekąski, przygotowane zostały dla Pań słodkie jabłka.

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu