Wrzesień 2021 
  1. Spotkanie prewencyjne
  2. Światowy Dzień Fizjoterapii
  3. Wycieczka do Brynku i Koszęcina
  4. Warsztaty florystyczne
  5. Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej

Spotkanie prewencyjne

 

6 września zostali zaproszeni do Naszego Domu asp.szt. Robert Lipiński i asp.szt. Barbara Poznańska z Komendy Powiatowej w Myszkowie. Wygłosili pogadankę na temat: "Każdy jest równy wobec prawa". Uczestniczące w spotkaniu Mieszkanki zostały zapoznane z sankcjami jakie dotykają każdego obywatela, który nie przestrzega norm, zasad prawa i współżycia społecznego. Uczestniczki spotkania dowiedziały się z jakimi konsekwencjami musi liczyć się każda osoba, która jest agresywna, która kradnie, zniesławia, a także upublicznia dane bądź wizerunek bez zgody drugiej osoby. Na koniec spotkania policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez Mieszkanki.

Spotkanie prewencyjne Spotkanie prewencyjne Spotkanie prewencyjne Spotkanie prewencyjne

Światowy Dzień Fizjoterapii

 

8 września Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w rajdzie „Żegnamy powoli lato”. Panie z uśmiechami na ustach pokonały 9 km dystans wokół zalewu. Zmęczone ale szczesliwe po dość długim spacerze wróciły bezpiecznie do Domu dźwigając torbę grzybów, które zapowiadają nadchodzącą małymi krokami jesień.

Światowy Dzień Fizjoterapii Światowy Dzień Fizjoterapii Światowy Dzień Fizjoterapii

Światowy Dzień Fizjoterapii Światowy Dzień Fizjoterapii Światowy Dzień Fizjoterapii

Wycieczka do Brynku i Koszęcina

 

9 września Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w wycieczce do Brynku oraz do Koszęcina.W Brynku Panie zwiedziły Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych mieszczący się w Pałacu Donnersmarcków. Mogły również zobaczyć przepiękny ogród botaniczny należący do kompleksu szkolnego. Naszymi przewodnikami byli uczniowie, którzy opiekują się ogrodem. Druga część wycieczki zaprowadziła nas do Pałacu w Koszęcinie, obecnej siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Mieszkanki podziwiały pałacowe sale oraz przepiękny park. Uczestniczyły również w spotkaniu, z artystami zespołu, którzy opowiedzieli im o swojej pracy, która jest ich pasją. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spróbowali swoich sił wokalnych, śpiewając utwory z repertuaru zespołu. Wycieczce towarzyszyła wspaniała pogoda i doskonała atmosfera.

Wycieczka do Brynku i Koszęcina Wycieczka do Brynku i Koszęcina Wycieczka do Brynku i Koszęcina Wycieczka do Brynku i Koszęcina

Wycieczka do Brynku i Koszęcina Wycieczka do Brynku i Koszęcina Wycieczka do Brynku i Koszęcina Wycieczka do Brynku i Koszęcina

Warsztaty florystyczne

 

10 wrzesnia odbyły się w Naszym Domu warsztaty florystyczne, które poprowadziła pani Renata Niepsuj. Podczas zajęć powstały przepiękne kompozycje kwiatowe, w ikebanach stworzonych na warsztatach ceramicznych. Kompozycje po zaprezentowaniu na wystawie, która odbędzie się 22 września ozdobią Nasz Dom.

Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne

Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne Warsztaty florystyczne

Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej

 

21.09.2021 r. w naszym Domu miało miejsce Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej, zrealizowanego przy wsparciu Fundacji PZU w ramach projektu „Pomagamy Osobom Niepełnosprawnym – Nowocześnie i Bezpiecznie”. Swą obecnością zaszczyciła nas Pani Agnieszka Sionek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie oraz przedstawicielki władz Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, Prowincja Krakowska.

Dzień później, 22.09.2021 r. gościliśmy naszych Wolontariuszy i Przyjaciół Domu na Dniu Otwartym, czyli wspólnym świętowaniu przy muzyce. Było też coś dla ciała, czyli słodki poczęstunek i inne przekąski, a na koniec kiełbaski z grilla. Obu imprezom towarzyszyła wystawa prac naszych Pań oraz kiermasz rękodzieła.

Jak już wcześniej pisaliśmy, celem projektu realizowanego wspólnie z Fundacją PZU jest podniesienie standardów pomocy osobom niepełnosprawnym intelektualnie oraz promocja bezpieczeństwa i higieny pracy wśród pracowników. W imieniu naszych Mieszkanek, ich Rodzin i Pracowników bardzo dziękujemy Fundacji PZU! Dzięki Wam – możemy się rozwijać i jeszcze lepiej pomagać naszym niepełnosprawnym Mieszkankom – pomagać NOWOCZEŚNIE i BEZPIECZNIE!

Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej

Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej Otwarcie Gabinetu Pomocy Doraźnej