Listopad 2021 
 1. List do św. Mikołaja
 2. Dzień Niepodległości
 3. Uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki w Naszym Domu
 4. Wczasy w Wiśle
 5. Dzień Solenny
 6. Dzień Pracownika Socjalnego
 7. Andrzejki
 8. Konferencja naukowo - dydaktyczna
 9. Wyjątkowy dzień dla niezwykłej kobiety …
 10. Pomimo przeciwności losu zawsze w kontakcie
 11. Adwent
 12. Dzień Sportu

List do św. Mikołaja

 

Kochany Mikołaju,

wiesz, że nasza lista życzeń i potrzeb jest zawsze długa, ale tym razem ograniczymy się do jednego: chcielibyśmy, aby wszyscy cudowni ludzie, którzy nas wspierają, swoje świąteczne zakupy w sklepach internetowych robili poprzez FaniMani.pl. Dzięki temu wszystkie mikołajkowe i bożonarodzeniowe prezenty, które będą wręczać w Twoim imieniu, pomogą nam robić to, co robimy najlepiej: szerzyć dobro.

Średnio 2,5% od każdego takiego zakupu online trafi do nas. To ważne wsparcie, a osoby kupujące prezenty nie dopłacają przy tym ani złotówki. To co, możemy się tak umówić? Dziękujemy z góry!

Mikołaje i Mikołajki tego świata mogą zobaczyć, o co chodzi, tutaj: https://fanimani.pl/dpsporajalbertynki/

List do św. Mikołaja

Dzień Niepodległości

 

Z okazji Święta Niepodległości Panie uczestniczyły w projekcji filmu pt: "Ostatni dzwonek". Film wywołał wiele emocji. Były łzy wzruszenia i chwile refleksji. Piosenkę pt. "Miejcie nadzieję" zanucili wszyscy, którzy już wkrótce wezmą udział w koncercie piosenki patriotycznej.

Dzień Niepodległości Dzień Niepodległości Dzień Niepodległości Dzień Niepodległości

Uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki w Naszym Domu

 

W Uroczystość Wszystkich Świętych Mieszkanki z Siostrami uczestniczyły we Mszy św. oraz procesji z wypominkami na cmentarzu parafialnym. W dniu 2 listopada Panie wspominały swoich bliskich zmarłych, przyjaciół, sąsiadów oraz Siostry Albertynki. Wspólnie stworzyły dwie tablice pamiątkowe, na których umieściły zdjęcia szczególnie bliskich im osób. To były wzruszające chwile, słowa więzły w gardle, a łzy kręciły się w oczach. Panie obejrzały również prezentację utworzoną ze zdjęć osób, które w mienionych latach odeszły do wieczności.

Uroczystość Wszystkich Świętych Uroczystość Wszystkich Świętych Uroczystość Wszystkich Świętych

Wczasy w Wiśle

 

W listopadzie ostatnia grupa Naszych Pań wyjechała na aktywny wypoczynek do Wisły. Mieszkanki spędzały czas relaksując się podczas jesiennych spacerów oraz na sali gimnastycznej, gdzie ćwiczyły formę.

Wczasy w Wiśle Wczasy w Wiśle Wczasy w Wiśle Wczasy w Wiśle

Wczasy w Wiśle Wczasy w Wiśle Wczasy w Wiśle Wczasy w Wiśle

Dzień Solenny

 

18 listopada królowały w Naszym Domu Solenizantki, które w tym miesiącu obchodziły swoje imieniny, a więc Katarzyny, Elżbiety i Zdzisławy. Mogły się czuć wyjątkowo tego dnia, a że jest kilka pań o tym imieniu w naszym Domu, to święto musiało być „słodkie” z kawą i zabawą.

Dzień Solenny Dzień Solenny Dzień Solenny Dzień Solenny

Dzień Solenny Dzień Solenny Dzień Solenny Dzień Solenny

Dzień Pracownika Socjalnego

 

W poniedziałek 22 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Rano wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji personelu Domu, której przewodniczył ks. Jacek. W ramach podziękowania w godzinach przedpołudniowych zespół "Radość" zadedykował swój koncert pieśni patriotycznych wszystkim, tym którzy pracują na rzecz drugiego człowieka. Życzenia dla pracowników złożyła również Siostra Dyrektor. Po obiedzie świętowaliśmy przy dobrym ciastku i kawie.

Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego Dzień Pracownika Socjalnego

Andrzejki

 

W dniu 24 listopada Mieszkanki bawiły się podczas zabawy andrzejkowej. Podczas ostatnich pląsów przed rozpoczęciem Adwentu gościła na zabawie pewna „wróżka", która w formie zabawy przepowiadała naszym Paniom najbliższą przyszłość.

Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Konferencja naukowo - dydaktyczna

 

Siostra dyrektor Estera Cegielska w dniach 24-25 listopada uczestniczyła w Konferencji naukowo – dydaktycznej oraz Forum Dyrektorów DPS Województwa Śląskiego poświęconych możliwościom i wyzwaniom domów pomocy społecznej w nowym okresie programowania. Konferencja była wymianą myśli naukowej oraz doświadczeń w interdyscyplinarnym gronie naukowców oraz praktyków. Tematem dominującym podczas konferencji były plany związane z deinstytucjonalizacją pomocy społecznej. W panelu dyskusyjnym wzięli udział praktycy.

Konferencja

Wyjątkowy dzień dla niezwykłej kobiety …

 

Długo oczekiwane 51 urodziny obchodziła 26 listopada Pani Marzena Leletko. Razem z naszą jubilatką świętowaliśmy ten wyjątkowy czas. Aby uczcić rocznicę dnia urodzin naszej artystki tort przyozdobiony był specjalną dekoracją, która wpisuje się w obszar największej pasji w życiu Pani Marzeny oraz Jej nieocenionego talentu. Z całego serca życzymy Pani Marzenie dużo zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń a nader wszystko dalszego rozwoju malarskiego i wielu sukcesów. ...."Niech płótno Twego życia będzie na zawsze pomalowane pięknymi kolorami radości i pokoju"...

Wyjątkowy dzień Wyjątkowy dzień Wyjątkowy dzień Wyjątkowy dzień

Pomimo przeciwności losu zawsze w kontakcie

 

Z racji aktualnej sytuacji epidemicznej Mieszkanki powróciły do sobót z wolontariatem on-line. Wakacyjne miesiące Nasze Panie spędziły razem z naszymi wspaniałymi wolontariuszami na spacerach, zabawach, wspólnej pracy oraz na warsztatach. Aktualnie ograniczyliśmy nasz kontakt do formy zdalnej. 27 listopada – kolejna sobota z wolontariatem. Mieszkanki rozmawiały z wolontariuszkami, które opowiedziały im czym aktualnie się zajmują. Gościem specjalnym wizyty była kotka Binka, którą Mieszkanki poznały podczas prezentacji przygotowanej przez Weronikę. Każda z naszych wolontariuszek przedstawiła nam swoje zwierzaki rok temu, w prezentacjach multimedialnych dzięki czemu, teraz rozpoznajemy je podczas spotkań. Dziękujemy pięknie za przemiłe spędzone sobotnie popołudnie.

Zawsze w kontakcie Zawsze w kontakcie Zawsze w kontakcie Zawsze w kontakcie

Adwent

 

Historia adwentu jako czasu oczekiwania na dzień narodzenia Chrystusa sięga średniowiecza. Czas ten wypełniają obrzędy kościelne, ludzie częściej się modlą, przestępują do spowiedzi i komunii, a w środy i w piątki zachowują post. Zapalona świeca w niedzielny poranek pierwszym jej promieniem serce nam ogrzeje, a kolejne znacząc niedziele Adwentu przyniosą dla świata ukryte nadzieje. Odmienią czekanie adwentowej ciszy niepojęta radość świat ogarnie cały gdy Noc Wigilijna zapłonie ich światłem i pobłogosławi nam Zbawiciel mały.

Dzień Sportu

 

Mieszkanki Naszego Domu, aby utrzymać piękna sylwetkę wspólnie ćwiczą i próbują zachęcić inne panie do zdrowego trybu życia. Dzień Sportu wszedł na stałe do wydarzeń organizowanych w Naszym Domu Podczas zmagań sportowych obowiązują zdrowe przekąski oraz napoje z niewielką ilością cukru.

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu