Grudzień 2021 
 1. Święto Wolontariuszy
 2. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Naszym Domu
 3. Artykuły na temat Naszego Domu
 4. Wizyta Świętego Mikołaja
 5. Godzina Łaski
 6. Grudniowe imieniny
 7. Adwentowy Dzień Skupienia
 8. Katowicka Gala Wolontariatu
 9. Cudowny wieczór pełen sukcesów
 10. Gwiazdkowa niespodzianka od Wolontariuszy dla Mieszkanek
 11. Wigilia i święta Bożego Narodzenia w Naszym Domu
 12. Hej kolęda, kolęda…
 13. Niespodzianka od Wolontariuszek dla Mieszkanek
 14. Sylwester

Święto Wolontariuszy

 

5 grudnia to Święto Wszystkich tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Siostra Dyrektor Estera oraz pani Marta Jagielska koordynator wolontariatu w Naszym Domu złożyły poprzez stronę, na naszym domowym FB najserdeczniejsze życzenia wolontariuszom, którzy są zawsze blisko Naszych Mieszkanek. Do życzeń został dołączony upominek, który osłodzi im czas i pozwoli zaplanować go, tak aby zawsze mogli znaleźć chwilkę na wolontariat.

Święto Wolontariuszy Święto Wolontariuszy Święto Wolontariuszy Święto Wolontariuszy

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Naszym Domu

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w Naszym Domu świętowała też grupa Wolontariuszek - Mieszkanek "SPINACZ", której motto brzmi: „Spinamy się, aby pomagać”. W dniu 3 grudnia na wolontarystyczne spotkanie z najlepszymi życzeniami i słodkościami przybyły: Siostra dyrektor Estera, kierownik działu Siostra Lucjusza, oraz zastępca kierownika działu Pani Agnieszka. W miłej atmosferze przy kawie dzieliłyśmy się wrażeniami czym jest i co daje nam wolontariat. Dziękujemy naszym Mieszkankom wolontariuszkom za wszelkie dobro, które czynią oraz życzymy sił i motywacji do dalszego działania.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Artykuły na temat Naszego Domu

 

Zachęcamy do przeczytania artykułów http://www.dpsporaj.albertynki.pl/aktywni.html

Wizyta Świętego Mikołaja

 

W poniedziałek 6 grudnia Mieszkanki odwiedził długo wyczekiwany gość - św. Mikołaj, któremu towarzyszyły cztery anioły. Gdy wyjątkowy gość już wygodnie rozsiadł się w fotelu wszystkie Mieszkanki z niecierpliwością czekały, kiedy św. Mikołaj wypowie imię i nazwisko widniejące na paczce. Każda z Pań zaprezentowała swoje talenty Mikołajowi, a było w tym dniu dużo zabawy, śpiewu i tańca.

Wizyta Świętego Mikołaja Wizyta Świętego Mikołaja Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja Wizyta Świętego Mikołaja Wizyta Świętego Mikołaja

Godzina Łaski

 

“Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia, w czasie Mszy św. oraz Godziny Łaski modliliśmy się wspólnie w naszych intencjach osobistych, jak również w intencjach Kościoła, Ojczyzny oraz o ustąpienie pandemii.

Godzina Łaski Godzina Łaski

Grudniowe imieniny

 

W grudniu swoje święto świętowały Ewy, Barbary, Bogusławy oraz Aleksandry. Panie ucztowały w gronie swoich koleżanek przy kawie i smacznym ciastku. W godzinach popołudniowych Mieszanki brały udział, w grach i zabawach zorganizowanych przez p. Martę i p. Agnieszkę na sali rekreacyjnej.

Grudniowe imieniny Grudniowe imieniny Grudniowe imieniny Grudniowe imieniny

Grudniowe imieniny Grudniowe imieniny Grudniowe imieniny Grudniowe imieniny

Adwentowy Dzień Skupienia

 

W dniu 16 grudnia Mieszkanki przeżywały adwentowy dzień skupienia, który poprowadził ks. Prałat Jan Wajs. Kapłan odwiedził i pobłogosławił słabsze i leżące Panie, a pozostałe wysłuchały nauki rekolekcyjnej, w kaplicy. Na koniec złożyły Księdzu życzenia z okazji bliskich już Świąt Bożego Narodzenia.

Adwentowy Dzień Skupienia Adwentowy Dzień Skupienia Adwentowy Dzień Skupienia Adwentowy Dzień Skupienia

Katowicka Gala Wolontariatu

 

Z niecierpliwością wyczekiwałyśmy relacji z Gali Wolontariatu on-line w Katowicach. Najbardziej oczekiwanym momentem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu. Nasze wolontariuszki Paulina Grzyb i Dominika Zemła zajęły II miejsce w konkursie na WOLONTARIUSZA ROKU 2021. Serdecznie gratulujemy naszym fantastycznym wolontariuszkom. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i serce okazywane naszym Mieszkankom.

Katowicka Gala Wolontariatu Katowicka Gala Wolontariatu Katowicka Gala Wolontariatu

Poniżej link do wydarzenia Gala Wolontariatu on-line:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=215361377427111&id=114334455246578

Cudowny wieczór pełen sukcesów

 

Tegoroczna XV Gala Wolontariatu w Częstochowskim teatrze im. Adama Mickiewicza zorganizowana przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Agape" przyniosła nam ogrom radości. Nasze wolontariuszki Weronika Cygan, Oliwia Wychowaniec, Oktawia Wychowaniec otrzymały tytuł Wolontariusza Roku 2021, a grupa "SPINACZ" Wolontariuszek - Mieszkanek naszego Domu - wyróżnienie. Uwieńczeniem gali była możliwość podziwiania sztuki teatralnej pt. "Skłodowska" wystawionej na scenie kameralnej przez teatr Papahema w reżyserii Agaty Biziuk. Ten wyjątkowy grudniowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy naszym wszystkim wolontariuszom i gratulujemy im raz jeszcze bardzo serdecznie.

Wieczór pełen sukcesów Wieczór pełen sukcesów Wieczór pełen sukcesów Wieczór pełen sukcesów

Wieczór pełen sukcesów Wieczór pełen sukcesów Wieczór pełen sukcesów Wieczór pełen sukcesów

Gwiazdkowa niespodzianka od Wolontariuszy dla Mieszkanek

 

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia wolontariuszki pamiętały o życzeniach dla naszych podopiecznych. Podobnie jak w minionym roku życzenia świąteczne miały formę on-line z racji aktualnej sytuacji epidemicznej. Wolontariuszki w różnej formie przygotowały piękne życzenia Bożonarodzeniowe dla Mieszkanek i Personelu Domu, które wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój i wzruszyły do głębi Serca. Dominika i Paulina przygotowały upominki w postaci kartek z życzeniami i własnoręcznie wykonanych bombek dla każdej z naszych Mieszkanek. Prezenty wywołały falę radości, a w oczach niektórych obdarowanych pojawiły się łzy szczęścia. W ramach podziękowania Mieszkanki zaśpiewały kolędę dla Wolontariuszek i ich rodzin. Na spotkaniu przedstawiona została również relacja z tegorocznych gal wolontariatu i zaprezentowane sylwetki osób które otrzymały wyróżnienia i tytuły Wolontariuszy Roku 2021. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy naszym wszystkim wolontariuszom oraz życzymy im i ich rodzinom zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech dobro które czynicie wróci do Was po stokroć.

Gwiazdkowa niespodzianka Gwiazdkowa niespodzianka Gwiazdkowa niespodzianka Gwiazdkowa niespodzianka

Gwiazdkowa niespodzianka Gwiazdkowa niespodzianka Gwiazdkowa niespodzianka Gwiazdkowa niespodzianka

Wigilia i święta Bożego Narodzenia w Naszym Domu

 

W wigilijny poranek Mieszkanki Naszego Domu uczestniczyły w spotkaniu gwiazdkowym podczas, którego mogły obejrzały animację pt: „Cicha Noc”. Historia Narodzenia Pana Jezusa wprowadziła Mieszkanki w świąteczną atmosferę. Na zakończenie spotkania Siostra Dyrektor złożyła najlepsze życzenia zarówno dla Mieszkanek jak i dla Personelu. Punktem kulminacyjnym było rozdanie prezentów gwiazdkowych, które sprawiły wiele radości Naszym Paniom. W godzinach popołudniowych przybył do Naszego Domu ks. Proboszcz, który wspólną modlitwą Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Mieszkanki złożyły sobie wzajemnie życzenia dzieląc się opłatkiem, po czym zasiadły do uroczystej Wieczerzy Wigilijnej, po której obejrzały transmisję Mszy św. pasterskiej z Watykanu.

Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia

Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia

Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia Wigilia i święta Bożego Narodzenia

Hej kolęda, kolęda…

 

W dniu 27 grudnia zaplanowałyśmy w Naszym Domu wspólne kolędowanie. Śpiewając kolędy i pastorałki uczymy się miłości od Pana Jezusa .Tak kiedyś odpowiedział ks. Jan Twardowski zapytany o to dlaczego kolędujemy. Dzisiaj Mieszkanki wspólnie kolędowały, w kaplicy przy Szopce Betlejmskiej. Śpiew to piękna forma modlitwy. Mieszkanki modliły się radując swoje serca.

Wspólne kolędowanie Wspólne kolędowanie Wspólne kolędowanie Wspólne kolędowanie

Niespodzianka od Wolontariuszek dla Mieszkanek

 

W czasie zebrania społeczności Mieszkanek zaprezentowane zostały niespodzianki przygotowane w ramach akcji "Moje ulubione miejsce" przez nasze wspaniałe wolontariuszki. Podopieczne naszego Domu miały okazję podziwiać prezentacje multimedialne przygotowane przez Igę Bekus oraz Agatę Pikułę, które w niezwykle ciekawy i pouczający sposób pokazywały swoje ulubione miejsca. Dzięki temu dowiedziałyśmy się wielu interesujących rzeczy, a nawet powstały plany zwiedzenia zaprezentowanych miejsc w nadchodzącym roku. Dominika Zemła nakręciła dla naszych Pań filmik instruktażowy przedstawiający wykonanie makijażu. To bardzo cenna lekcja poprawy swojego wizerunku przed zbliżającym się sylwestrem. Dziękujemy pięknie za te niezwykle cenne dla nas wskazówki z dziedziny turystyki i wizażu.

Ulubione miejsca Ulubione miejsca Ulubione miejsca Ulubione miejsca

Ulubione miejsca Ulubione miejsca Ulubione miejsca Ulubione miejsca

Sylwester

 

Ostatni dzień roku Mieszkanki spędziły w sylwestrowej atmosferze. Muzyka porywała do tańca i wspólnego śpiewania. Tego dnia wybrzmiewały wiele razy utwory, które doskonale integrowały Mieszkanki oraz Personel, który tego dnia towarzyszył Naszym Paniom podczas zabawy. O godzinie14 wszyscy przywitali Nowy 2022 Rok symboliczną lampką szampana.

Po południu Mieszkanki wspólnie z Siostrami i Personelem uczestniczyły w nabożeństwie dziękując za mijający rok i prosząc o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022.

Sylwester Sylwester Sylwester Sylwester

Sylwester Sylwester Sylwester Sylwester

Sylwester Sylwester Sylwester Sylwester