Luty 2022 
 1. Święto Ofiarowania Pańskiego
 2. Artykuł poświęcony sztuce osób niepełnosprawnych
 3. Jak żyć z cukrzycą?
 4. Dzień Chorego oraz Imieniny Siostry Lucjuszy
 5. Niespodzianka od wolontariuszek
 6. Walentynki
 7. Zajęcia z ZUMBY
 8. Modlitwa o pokój
 9. Podziękowania dla Gminy Poraj
 10. Zabawa Karnawałowa
 11. Ogród w słoiku
 12. Imieniny Mieszkanek

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

W dniu 2 lutego, 40 dni po Bożym Narodzeniu, przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.

Święto Ofiarowania Pańskiego Święto Ofiarowania Pańskiego Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. Z racji święta w dniu dzisiejszym Siostry, Mieszkanki i Personel uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, w czasie której Siostry odnowiły śluby zakonne. Dzień wcześniej przeżywaliśmy skróconą do godzin przedpołudniowych modlitwę eucharystyczną, adorując Najświętszy Sakrament.

Artykuł poświęcony sztuce osób niepełnosprawnych

 

Na stronie projektu: "Aktywni razem - na rzecz lepszego jutra", w którym uczestniczy Nasz Dom, zamieściliśmy artykuł poświęcony sztuce osób niepełnosprawnych pt. "Czy twórczość niepełnosprawnych to pełno(s)prawna sztuka?"

Jak żyć z cukrzycą?

 

10 lutego Mieszkanki uczestniczyły w pogadance na temat groźnego schorzenia jakim jest cukrzyca. Siostra Franciszka, która jest pielęgniarką w Naszym Domu opowiedziała Mieszkankom jakie niebezpieczne skutki powoduje zła dieta oraz "podjadanie słodyczy". Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja, z której Panie wyciągnęły pouczające wnioski.

Jak żyć z cukrzycą? Jak żyć z cukrzycą?

Dzień Chorego oraz Imieniny Siostry Lucjuszy

 

11 lutego swoje imieniny świętowała Siostra Lucjusza, która jest kierowniczką działu opiekuńczo - terapeutycznego. Podczas uroczystej Mszy świętej cała społeczność Domu zarówno Mieszkanki, Siostry jak i Personel modlili się w intencji czcigodnej Solenizantki oraz w intencji wszystkich chorych, których święto w kościele katolickim przypada również na dzień 11 lutego. Tego dnia w godzinach przedpołudniowych wszyscy delektowaliśmy się słodkościami i dobrą kawą.

Dzień Chorego oraz Imieniny Siostry Lucjuszy Dzień Chorego oraz Imieniny Siostry Lucjuszy Dzień Chorego oraz Imieniny Siostry Lucjuszy

Niespodzianka od wolontariuszek

 

Bardzo miła niespodzianka zaskoczyła nas 14 lutego. Czekały na nas zostawione przez wolontariuszki WALENTYNKI. Paulina Grzyb i Dominika Zemła przygotowały własnoręcznie walentynki dla każdej z Mieszkanek, a nawet personelu. Dziękujemy pięknie za ten uroczy gest, który wywołał lawinę pozytywnych uczuć i setki uśmiechów. Wszystkim naszym WOLONTARIUSZOM życzymy cudownych walentynek.

Niespodzianka od wolontariuszek Niespodzianka od wolontariuszek

Walentynki

 

14 lutego Panie uczestniczyły w projekcji filmów wspominających Zjazdy Rodzin, które odbyły się w Naszym Domu oraz wczasy w Pogorzelicy. Materiały, które wywoływały wiele wzruszeń otrzymaliśmy od brata śp. p. Janiny, jednej z Naszych Mieszkanek. Dziękujemy za pamięć i dobre serce.

Walentynki Walentynki Walentynki

Zajęcia z ZUMBY

 

Mieszkanki Naszego Domu od 15 lutego mają możliwość uczestniczenia we wspaniałych, pełnych energii zajęciach z Zumby, które prowadzi dla nich profesjonalny trener pan Łukasz Maligłówka. Panie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach jest to dla nich bardzo atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu.

Zajęcia z ZUMBY Zajęcia z ZUMBY Zajęcia z ZUMBY Zajęcia z ZUMBY

Modlitwa o pokój

 

Siostry Albertynki z Mieszkankami włączyły się do modlitwy o pokój na Ukrainie. Środowa modlitwa i post są odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, wyrażone podczas modlitwy Anioł Pański.

Modlitwa o pokój

Podziękowania dla Gminy Poraj

 

Urząd Gminy w Poraju na swojej stronie internetowej zamieścił wykaz Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, wymieniając na pierwszym miejscu listy Nasz Dom. Bardzo dziękujemy za okazaną nam życzliwość i wsparcie w pozyskiwaniu środków finansowych, które przeznaczymy na realizację prowadzonej rozbudowy naszej placówki oraz działania zmierzające do poprawy sytuacji życiowej osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Zabawa Karnawałowa

 

22 lutego odbyła się w Naszym Domu zabawa karnawałowa. Przygotowania do imprezy rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej, albowiem każda z Pań, chciała wyglądać wyjątkowo. Starannie dobrane stroje były gwarancją doskonałej atmosfery i dobrego samopoczucia. Panie bawiły się od godziny 10.00 do 17.30. Podczas zabawy były wykonywane profesjonalne zdjęcia przez panią Katarzynę - , które już niebawem zostaną zaprezentowane na naszej stronie internetowej.

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Ogród w słoiku

 

Mieszkanki Naszego Domu Pani Agata i Katarzyna wraz z opiekunką Panią Anią uczestniczyły w warsztatach Ogród w słoiku i Eco design- obraz z mchu, organizowanych przez Stowarzyszenie "Partnerstwo Północnej Jury". Warsztaty odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Poraju. Uczestniczki tego projektu były zachwycone prowadzeniem, tematem i rezultatem. Dziękujemy!

Ogród w słoiku Ogród w słoiku Ogród w słoiku Ogród w słoiku

Imieniny Mieszkanek

 

24 lutego odbyły się imieniny Mieszkanek oraz Personelu, ale przysłoniła je smutna informacja o ataku Rosji na Ukrainę. Owszem, były pączki, kwiaty i życzenia, lecz zamiast planowanego karaoke zgromadziliśmy się wszyscy, Mieszkanki, Personel i Siostry na modlitwie różańcowej i koronce do Miłosierdzia Bożego błagając o ustanie wojny i pokój na Ukrainie.

Imieniny Mieszkanek Imieniny Mieszkanek Imieniny Mieszkanek Imieniny Mieszkanek