Marzec 2022 
  1. Środa Popielcowa w Naszym Domu
  2. Światowy Dzień Dentysty
  3. Dzień Kobiet
  4. Gminny Dzień Kobiet
  5. Rekolekcje Wielkopostne
  6. Święto Patrona Naszej kaplicy
  7. Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami
  8. Konkurs w Dąbrowie Zielonej
  9. Imieniny Mieszkanek

Środa Popielcowa w Naszym Domu

 

2 marca rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Siostry, Mieszkanki oraz Personel Naszego Domu wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej modląc się o pokój na Ukrainie. Ks. Proboszcz w homilii przypomniał czym jest dla katolika czas Wielkiego Postu - czas, który ma służyć przemianie serca. W każdy piątek społeczność naszego Domu będzie się gromadzić na nabożeństwach Drogi Krzyżowej modląc się w różnych intencjach.

Środa Popielcowa w Naszym Domu Środa Popielcowa w Naszym Domu

Światowy Dzień Dentysty

 

Z okazji obchodów Światowego Dnia Dentysty Mieszkanki uczestniczyły w spotkaniu informacyjno - warsztatowym dotyczącym prawidłowej higieny jamy ustnej. Prowadząca spotkanie Pani Marta przypomniała Paniom jak kolosalne znaczenie dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego ma właściwa pielęgnacja całej jamy ustnej, nie tylko zębów. Następnie przedstawione zostały zasady i techniki właściwej pielęgnacji zębów, dziąseł, języka i policzków. Zaprezentowany został różnorodny asortyment sprzętu oraz kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji jamy ustnej.

Światowy Dzień Dentysty Światowy Dzień Dentysty Światowy Dzień Dentysty Światowy Dzień Dentysty

Dzień Kobiet

 

Dzień Kobiet w Naszym Domu rozpoczął się Mszą Świętą w kaplicy, którą sprawował w intencji wszystkich kobiet ks. Proboszcz. W homilii, którą wygłosił nawiązał do roli kobiet w życiu i na świecie. Kolejnym punktem w programie była babeczka z kremem dla "babeczek" oraz koncert muzyczno-taneczny, w wykonaniu zespołu „Radość”, który został poprzedzony krótkim wstępem Siostry Dyrektor nawiązującym do sytuacji w Europie. Po południu Siostry oraz Panie z Personelu spotkały się przy kawie i ciastku, Panowie - Marek i Grzegorz wręczyli wszystkim kobietom słodkie upominki.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

Gminny Dzień Kobiet

 

W dniu 11 marca Mieszkanki Naszego Domu wraz z Panią Anią, która im towarzyszyła, uczestniczyły w Gminnym Dniu Kobiet, który został zorganizowany w kinie „Bajka”. Podczas uroczystości wystąpił na scenie Tomasz Raczkiewicz – absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Życzenia dla wszystkich Pań w imieniu panów złożyli Radny Powiatowy M. Karkocha i przewodniczący Rady Gminy Poraj Sylwester Sawicki. W ramach podziękowań za ciepło i serdeczność, którą emanują kobiety – panowie wręczyli uczestniczkom imprezy symbolicznego kwiatka.

Więcej o Niezwykłym Dniu Kobiet można przeczytać na stronie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju

Rekolekcje Wielkopostne

 

W dniach 16 i 17 marca w Naszym Domu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Mirosław Chrzęstek. Pierwszego dnia tematem nauki rekolekcyjnej był grzech oraz skutki, które wywołuje w naszym życiu .Mieszkanki uczestniczyły w dyskusji oraz uważnie słuchały treści nauki. W trakcie rozważań Panie wpatrywały się w obraz Pana Jezusa w ciemnicy, który cierpiał za grzechy wszystkich ludzi. Drugiego dnia rekolekcji Ks. Mirosław poprowadził dla Mieszkanek rachunek sumienia i wytłumaczył dlaczego jest on tak ważny przed przystąpieniem do Sakramentu spowiedzi. Panie przed Mszą św. otrzymały również z rąk kapłana Sakrament Namaszczenia Chorych. Po zakończeniu nauk rekolekcyjnych Mieszkanki wraz z Siostrami i Personelem podziękowały Księdzu Rekolekcjoniście za głoszone słowo Boże oraz złożyły życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Rekolekcje Wielkopostne Rekolekcje Wielkopostne Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne Rekolekcje Wielkopostne Rekolekcje Wielkopostne

Święto Patrona Naszej kaplicy

 

W Uroczystość św. Józefa patrona naszej kaplicy 19 marca podczas Mszy św. dziękowałyśmy za Jego opiekę nad naszym Domem i naszymi rodzinami. Tego dnia cała społeczność Domu uczestniczyła w adoracji modląc się we wszystkich swoich intencjach oraz wypraszając miłosierdzie dla całego świata.

Święto Patrona Naszej kaplicy Święto Patrona Naszej kaplicy

Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami

 

W sobotnie popołudnie 19 marca Mieszkanki Domu uczestniczyły w długo wyczekiwanym wiosennym dyktandzie. W zmaganiach z ortografią wzięły udział panie: Danuta, Katarzyna, Elżbieta, Halina, Elżbieta, Katarzyna. Ku ogromnemu zaskoczeniu i jeszcze większej radości pierwsze miejsce zajęły wszystkie Panie. Atrakcyjne nagrody zwyciężczyniom wręczyła s. Michaela. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym mistrzyniom ortografii.

Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida

Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida Ortograficzna corrida

Konkurs w Dąbrowie Zielonej

 

W środę 23 marca upływał termin złożenia prac konkursowych w tegorocznym konkursie na najpiękniejszą palmę, marzannę i pisankę. Konkurs, który organizowany jest w Gminie Dąbrowa Zielona, słynie z kultywowania tradycji polskiej. Nasze Panie w tym roku przygotowały na konkurs marzannę witając w ten sposób najpiękniejszą z pór roku - wiosnę.

Konkurs w Dąbrowie Zielonej Konkurs w Dąbrowie Zielonej Konkurs w Dąbrowie Zielonej

Imieniny Mieszkanek

 

Solenny Dzień dla Naszych Mieszkanek oraz Personelu obchodziliśmy 24 marca. Tego dnia swoje święto miały Beaty, Bożeny, Izabele, Gabrysia, Małgorzata, Lidia oraz pan Zbigniew. Życzenia naszym drogim Solenizantom, w zastępstwie Siostry Dyrektor, złożyła Siostra Lucjusza. Z tej okazji delektowaliśmy się pysznym ciastkiem oraz kawą, a popołudnie spędziliśmy na karaoke.

Imieniny Mieszkanek Imieniny Mieszkanek Imieniny Mieszkanek