Czerwiec 2022 
  1. 1 czerwca – Dzień Sportu
  2. Dotknij miłosierdzia
  3. XVI Prezentacje WTZ
  4. W zdrowym ciele zdrowy duch
  5. Boże Ciało
  6. Święto Brata Alberta
  7. Wyróżnione wolontariuszki
  8. SILVER RUN 2022 w Ożarowicach

1 czerwca – Dzień Sportu

 

W Naszym Domu to Dzień Sportu. Tego dnia Mieszkanki uczestniczą w zmaganiach, które bardzo dobrze wpływają na ich samopoczucie. Panie uczą się zasad Fair Play oraz zdrowej rywalizacji, nie koniecznie zakończonej nagrodami. Chodzi o dobrą zabawę.

Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu Dzień Sportu

Dotknij miłosierdzia

 

S. Estera i S. Lucjusza wraz z S.Dorotą z Domu Generalnego Sióstr Albertynek gościły w radiu "Jasna Góra". W audycji "Dotknij miłosierdzia" mówiły o dziełach miłosierdzia prowadzonych przez Zgromadzenie oraz o posłudze w Domu Pomocy Społecznej w Poraju.

Dotknij miłosierdzia

https://www.radiojasnagora.pl/a94-dotknij-milosierdzia

https://soundcloud.com/radiojasnagora/2022-05-31-dotknij-milosierdzia-albertynki?in=radiojasnagora/sets/dotknij-mi-osierdzia-2021-22

XVI Prezentacje WTZ

 

8 czerwca grupa Mieszkanek brała udział w XVI Prezentacjach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach, które odbywały się w rytmie disco. Panie zaprezentowały się do piosenki zespołu grupy "Boys" i wywołały swoim występem głośny aplauz wśród zgromadzonych gości. Po występach odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz wspaniałego prezentu. Na zakończenie imprezy wystąpiła grupa Menelaos z Będzina przy której rytmach wszyscy przybyli bawili się do utraty tchu. Dziękujemy za zaproszenie WTZ Łazy i do zobaczenia za rok.

XVI Prezentacje WTZ XVI Prezentacje WTZ XVI Prezentacje WTZ

W zdrowym ciele zdrowy duch

 

13 czerwca Mieszkanki uczestniczyły w pogadance pt. "Podstawy zdrowego trybu życia" przygotowanej przez Panią odbywającą praktykę w Naszym Domu, będącą studentką na kierunku: dietetyka. W czasie spotkania przypomniane zostały zasady zdrowego stylu życia, znaczenie przestrzegania diety w tym diet specjalistycznych. Dla zainteresowanych Pań wykonany został pomiar BMI oraz indywidualna porada dietetyczną.

W zdrowym ciele zdrowy duch W zdrowym ciele zdrowy duch W zdrowym ciele zdrowy duch

Boże Ciało

 

"Czy dla wywdzięczenia się za Ciało i Krew, które spożywam, mogę czego odmówić Panu Jezusowi w Eucharystii?" Św. Brat Albert. Po okresie pandemii Mieszkanki wraz z Siostrami mogły wyruszyć w procesji ulicami Poraja oddając cześć Jezusowi.

Boże Ciało Boże Ciało

Święto Brata Alberta

 

15 czerwiec

Święto Brata Alberta w naszym Domu w tym roku zostało zaplanowane aż na dwa dni. 15 czerwca w środę rozpoczęliśmy świętowanie przy pysznej kawie i ciastku, następnie w ogrodzie rozpoczął się blok rozrywkowy dla Mieszkanek. Panie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych oraz łamańcach językowych, gdzie swoją obecnością zaszczyciła nas Siostra Dyrektor, która również spróbowała swoich sił w tej konkurencji. Blok rozrywkowy zakończył się tańcami integracyjnymi. Po obiedzie Mieszkanki zaprezentowały wraz z trenerem Łukaszem Maligłówką układy choreograficzne, które były zwieńczeniem kilkumiesięcznych zajęć. Występ wywołał ogromny aplauz ...do tego stopnia że do tzw. bisów dołączył również personel. Po występach bawiliśmy się przy muzyce na żywo wraz z zespołem Ygrek. Na zakończenie imprezy wspólne grillowanie pozwoliło zintegrować się całemu personelowi, mieszkankom oraz przybyłym tego dnia wolontariuszom.

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

17 czerwiec

Uroczyste obchody Święta Patrona Domu, św. Brata Alberta rozpoczęliśmy wspólną modlitwą w kaplicy. Mszę Świętą dziękczynną celebrował ksiądz Proboszcz, który w swoim kazaniu zachęcał abyśmy nie zapominali o ascezie biorąc przykład z patrona św. Brata Alberta, który jest dla nas wzorem do naśladowania. W ten wyjątkowy dzień nie mogło zabraknąć pysznego deseru, którym były pięknie udekorowane lody. Jednak kulminacyjnym punktem tej wyjątkowej uroczystości była ceremonia wręczenia nagród św. Brata Alberta. W tym roku za bezinteresowną pomoc na rzecz drugiego człowieka zostały przyznane 22 nagrody, 10 wyróżnień oraz 5 podziękowań. Siostra dyrektor Estera osobiście wręczyła piękne dyplomy wykonane na terapii oraz cenne nagrody. Uśmiechu i radości było bardzo wiele. Tak zakończyliśmy drugi dzień obchodów Święta Brata Alberta w Naszym Domu.

Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta Święto Brata Alberta

Wyróżnione wolontariuszki

 

Niezwykłe wyróżnienie Pauliny i Dominiki na Gali IV Forum Wolontariatu w Warszawie. Nasze wolontariuszki Paulina Grzyb, Dominika Zemła 23 i 24 czerwca gościły w stolicy na zaproszenie z Kancelarii Prezydenta RP. Dziewczyny brały udział w IV Forum Wolontariatu zorganizowanym przez Korpus Solidarności. Pierwszy dzień upłynął im na udziale w szkoleniach pt. "Warsztat dla osób mocno zaangażowanych - jak sobie radzić ze stresem" oraz "O wolontariacie w czasach kryzysów" które odbyły się w Rezydencji Belweder Klonowa. Uczestniczyły również w wizycie studyjnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w dzielnicy Bielany. W drugim dniu Forum odbyła się wyczekiwana przez wszystkich Gala - "Nagrody Wolontariatu Korpusu Solidarności". Nasze wspaniałe wolontariuszki zdobyły wyróżnienie.

Wyróżnione wolontariuszki Wyróżnione wolontariuszki Wyróżnione wolontariuszki

Z całego serca gratulujemy Dominice i Paulinie. Jesteśmy z Was bardzo dumne. Życzymy Wam kolejnych sukcesów w działalności wolontarystycznej.

SILVER RUN 2022 w Ożarowicach

 

W sobotę 25 czerwca, Nasze Panie wzięły udział w zawodach nordic walking na dystansie 2 km. Pogoda tego dnia dopisała co było ogromnym atutem podczas sportowych zmagań. Patronat honorowy nad całą imprezą sprawowała Pani Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Silver Run 2022 Silver Run 2022 Silver Run 2022