Lipiec 2022 
  1. Spotkanie po pandemii
  2. Wycieczki do Alpakarni
  3. Warsztaty z batiku
  4. Poświęcenie pojazdów
  5. XVI Konkurs Rękodzieła Artystycznego

Spotkanie po pandemii

 

Tęsknota Mieszkanek za bliskimi w czasie pandemii była duża. Niektóre z nich dopiero teraz spotykają się z rodzicami, rodziną i znajomymi. Pani Marzena, nasza Mieszkanka cały rok tworzyła piękny album dla taty, Pana Ryszarda, który mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu. W albumie są jej piękne prace wykonane wieloma technikami plastycznymi i krótkie teksty napisane na zajęciach terapii pedagogicznej. Podczas wspólnego oglądania Marzena opowiadała o nich Tacie, a te szczęśliwe chwile upamiętniła opiekunka.

Spotkanie po pandemii Spotkanie po pandemii

Wycieczki do Alpakarni

 

Mieszkanki Naszego Domu od czerwca do końca lipca uczestniczyły w wycieczkach do Alpakarni, która znajduję się w Poczesnej. Te wspaniałe wyjazdy były okazją do spotkania z niezwykłymi zwierzętami, którymi są Alpaki. Mieszkanki mogły karmić je wprost z dłoni, co było dla nich pięknym doświadczeniem. Ponadto na terenie Alpakarni można było zobaczyć wielbłądy, osły, kozy, surykatki, małpki oraz piękne ptaki. Finałem - na który wszyscy czekali po każdej zakończonej wycieczce - były lody.

Wycieczki do Alpakarni Wycieczki do Alpakarni Wycieczki do Alpakarni Wycieczki do Alpakarni

Warsztaty z batiku

 

Warsztaty z batiku z Panią Joanną Brzezińską to element projektu pt. Opowieści znad wody. Prace trwały kilka dni nanoszenie żółtą kredką konturów według projektu 1:1, malowanie parafiną na tkaninie, farbowanie. Kolejne czynności w poniedziałek. Batik – technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie.

Warsztaty z batiku Warsztaty z batiku Warsztaty z batiku Warsztaty z batiku

Warsztaty z batiku Warsztaty z batiku Warsztaty z batiku Warsztaty z batiku

Poświęcenie pojazdów

 

25 lipca wspominaliśmy św. Krzysztofa, który od wieków jest patronem mostów, miast położonych nad rzekami, przewoźników, flisaków, biegaczy i żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, jest również patronem dobrej śmierci – szczególnie na Wschodzie, obecnie patronuje kierowcom. Ksiądz Jacek z tej racji poświęcił samochody oraz rowery Domu i Personelu.

Poświęcenie pojazdów Poświęcenie pojazdów Poświęcenie pojazdów

XVI Konkurs Rękodzieła Artystycznego

 

Mieszkanki Naszego Domu wzięły udział w XVI edycji Folkloriady. Konkurs organizowany jest każdego roku przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Spośród nadesłanych prac Jury wybrało te, które wyróżniały się spośród pozostałych. Jury wyłoniło Laureatów, którzy zdobyli miejsca na podium, jak również twórców, których prace zdobyły wyróżnienia specjalne, dla których nagrody ufundowali członkowie specjalnie w tym celu powołanej Kapituły Honorowej. Mieszkanka naszego Domu Halina Stachniewicz, zdobyła III miejsce za pracę – „Gra podwórkowa”, ceramika – Fundator nagrody: Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju (600 zł) Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła również pani Izabela Jędrzejczyk za wykonanie liści z makramy. Gratulujemy.

XVI Konkurs Rękodzieła Artystycznego XVI Konkurs Rękodzieła Artystycznego XVI Konkurs Rękodzieła Artystycznego