Październik 2022 
  1. Życzenia dla p. Agnieszki
  2. Akcja „Zdrowy Uśmiech i jak zapobiegać infekcjom”
  3. Wczasy w Krynicy
  4. "Blask Prawdy" - XXII Dzień Papieski
  5. Dzień Seniora
  6. Imieninowy dzień w Naszym Domu

Życzenia dla p. Agnieszki

 

10 października Siostry, Mieszkanki i Personel złożyli życzenia terapeutce Agnieszce z okazji zawarcia związku małżeńskiego.

Życzenia dla p. Agnieszki Życzenia dla p. Agnieszki Życzenia dla p. Agnieszki

Życzenia dla p. Agnieszki Życzenia dla p. Agnieszki Życzenia dla p. Agnieszki

Akcja „Zdrowy Uśmiech i jak zapobiegać infekcjom”

 

Mieszkanki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu, podczas którego siostra Franciszka zaprezentowała informacje dotyczące realizacji przedsięwzięcia mającego na celu zadbanie o zdrowe uzębienie Pań. Mieszkanki przypomniały sobie jakich zasad należy przestrzegać, aby uchronić siebie i najbliższe otoczenie przed sezonowymi infekcjami. Praktycznie przećwiczyły prawidłową technikę mycia i dezynfekcji rąk oraz bezpiecznego kichania. Poruszona została również kwestia doboru odpowiedniej garderoby adekwatnie do panujących warunków atmosferycznych. Nie zapomniano o znaczeniu diety bogatej w witaminy i wartości odżywcze wspomagające naszą odporność.

Akcja zdrowy uśmiech Akcja zdrowy uśmiech Akcja zdrowy uśmiech Akcja zdrowy uśmiech

Wczasy w Krynicy

 

Mieszkanki Naszego Domu w terminie od 30 września do 14 października wypoczywały na wczasach w Krynicy. Podczas pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym Panie korzystały z zabiegów leczniczych, a w czasie wolnym poznawały lokalne atrakcje oraz zwiedzały pobliskie miejscowości.

Wczasy w Krynicy Wczasy w Krynicy Wczasy w Krynicy Wczasy w Krynicy

"Blask Prawdy" - XXII Dzień Papieski

 

Z okazji Dnia Papieskiego Mieszkanki uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego wspominały Jana Pawła II. Pani Marta Jagielska przybliżyła Paniom jakie jest przesłanie Encykliki św. Jana Pawła II "Veritas splendor". PRAWDA, MIŁOŚĆ I WOLNOŚĆ to wartości, którym powinniśmy być wierni. Mieszkanki podczas spotkania zaśpiewały "Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego i przypomniały sobie najważniejsze fakty z życia Papieża. Na zakończenie spotkania został wyświetlony film pt: „Pójdź za mną". Testament Jana Pawła II.

Dzień Papieski Dzień Papieski Dzień Papieski

Dzień Seniora

 

21 października Mieszkanki, terapeutki oraz Siostra Michaela, uczestniczyły VIII Gminnym Dniu Seniora, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w kinie „Bajka”. Święto Seniorów to okazja do złożenia życzeń oraz podziękowań Mieszkańcom Gminny Poraj, którzy są w kwiecie wieku. Tego dnia życzenia Seniorom złożyła pani Wójt Katarzyna Kazimierczak, Anna Socha- Korendo oraz Magdalena Ryziuk -Wilk – Dyrektorka GOK Poraj. Podczas uroczystości w foyer kina „Bajka” swoją autorską wystawę miała Mieszkanka Naszego Domu Pani Marzena Leletko. Seniorzy oraz zaproszeni goście mogli podziwiać jej niezwykłe prace, które powstawały na przestrzeni wielu lat pod kierunkiem pani Jolanty Huras – terapeuty plastyka. W ramach muzycznego upominku dla Seniorów wystąpił włoski artysta Alberto Amati.

Dzień Seniora Dzień Seniora Dzień Seniora

Imieninowy dzień w Naszym Domu

 

W dniu 27 października obchodziliśmy w Naszym Domu imieniny miesiąca. W tym dniu świętowały Jadwigi, Teresy, Danuty oraz Celiny. Z okazji imienin złożyliśmy szczere i serdeczne życzenia: wszystkiego, co w życiu najpiękniejsze, zdrowia, szczęścia, pogody ducha – także w trudnych chwilach. Nadziei i wiary w lepsze jutro, jak najmniej zmartwień, kłopotów i trosk. Wiele dobroci i życzliwości od najbliższych. W godzinach popołudniowych bawiliśmy się wspólnie na dyskotece.

Imieninowy dzień w Naszym Domu Imieninowy dzień w Naszym Domu Imieninowy dzień w Naszym Domu Imieninowy dzień w Naszym Domu

Imieninowy dzień w Naszym Domu Imieninowy dzień w Naszym Domu Imieninowy dzień w Naszym Domu Imieninowy dzień w Naszym Domu