Styczeń 2024 
  1. Koncert
  2. Spotkanie opłatkowe
  3. Adam Snopek Show
  4. Kolęda
  5. Zabawa Karnawałowa
  6. Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie
  7. Imieniny
  8. Jasełka „Cicha noc” w Naszym Domu

Koncert

 

7 stycznia Mieszkanki wraz z Siostrami uczestniczyły w Świątecznym Koncercie Kolęd, który odbył się w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju.  Na wspólne kolędowanie do porajskiego kościoła mieszkańców Gminy Poraj zaprosili ks. proboszcz Zdzisław Zgrzebny, wójt Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK-u Magdalena Ryziuk-Wilk. Była to wspaniała, muzyczna podróż od najpiękniejszych kolęd po dobrze znane piosenki świąteczne.

Koncert Koncert Koncert Koncert

Spotkanie opłatkowe

 

10 stycznia Mieszkanki kolędowały na spotkaniu opłatkowym dla personelu. Po krótkim koncercie, Siostra Dyrektor Estera złożyła wszystkim życzenia i podzieliła się symbolicznie opłatkiem. Podczas spotkania Siostra podsumowała dwa projekty, które zakończyły się w 2003 r. Po obiedzie w skład, którego weszło tradycyjne menu świąteczne wszyscy uczestniczyli w przedstawieniu integracyjnym o tematyce bożonarodzeniowej.

Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe Spotkanie opłatkowe

Adam Snopek Show

 

Mieszkanki wraz z Siostrami uczestniczyły w koncercie Adama Snopka, który odbył się 20 stycznia w Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii pianista i showman. Łącząc humor i muzykę zachwycił widzów, zabrał ich w podróż od Bacha do AC/DC. Siostry i Mieszkanki były bardzo zadowolone z muzyczno-kabaretowego show z aktywnym udziałem publiczności.

Adam Snopek Show

Kolęda

 

21 stycznia z wizytą duszpasterską, do naszych mieszkanek przybył ks. proboszcz Zdzisław Zgrzebny z ks. Wikarym Maciejem. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w kaplicy, po której ks. Proboszcz odwiedził Mieszkanki w ich pokojach, udzielając im błogosławieństwa.

Kolęda Kolęda Kolęda

Zabawa Karnawałowa

 

23 stycznia Mieszkanki wraz z opiekunami uczestniczyły w zabawie karnawałowej organizowanej przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej z ul. Wesołej w Częstochowie. Atmosfera tego wieczoru była wspaniała i poniosła do tańca wszystkich zaproszonych gości. Szaleństwa na parkiecie były przeplatane zabawami i konkursami, które są niezwykle lubiane przez mieszkańców wszystkich Domów.

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa Zabawa Karnawałowa

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie

 

24 stycznia Mieszkanki wraz z opiekunami gościły w Domu Pomocy Społecznej na ul. Świętej Jadwigi w Częstochowie, gdzie artyści z zespołu "Minutka" zaprezentowali tradycyjne "Jasełka". Udział w wydarzeniu przypomniał wszystkim zgromadzonym misterium narodzin Syna Bożego. Aktorom gratulujemy zaangażowania i talentu.

Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie

Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie Jasełka w Częstochowie

Imieniny

 

Solenizantki, które obchodziły swoje imieniny na początku Nowego 2024 Roku świętowały 24 stycznia. Zarówno Mieszkanki jak i panie z Personelu przyjęły życzenia od Siostry Dyrektor, po których odbyło się tradycyjne spotkanie przy kawie i ciastku. W godzinach popołudniowych wszyscy bawili się na dyskotece imieninowej.

Imieniny Imieniny Imieniny

Imieniny Imieniny Imieniny Imieniny

Jasełka „Cicha noc” w Naszym Domu

 

Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego Mieszkanki z zespołu „Radość” wystawiły jasełka pt: „Cicha noc”. Piękna opowieść o poszukiwaniu Chrystusa, który mówi do nas przez drugiego człowieka splotła się z wydarzeniami, z przed dwóch tysięcy lat. Piękne kolędy i pastorałki, które rozbrzmiewały podczas przedstawienia doskonale wpisały się w historię przyjścia Jezusa, który rodzi się, w Naszych sercach nieustannie wzywając nas do tego, abyśmy byli dobrymi ludźmi.

Jasełka w Naszym Domu Jasełka w Naszym Domu Jasełka w Naszym Domu